SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy nowe audycje Radia Pogoda mają wspierać polskich twórców

Radio Pogoda (Grupa Radiowa Agory) porozumiała się ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS: będzie od lipca promować na antenie polskich wykonawców za pośrednictwem trzech nowych audycji. - To nasz sposób na wsparcie tych twórców w czasie kryzysu - komentuje Agnieszka Kasprzyk, redaktor naczelna rozgłośni.

Polscy wykonawcy będą promowani w audycjach „Kultowa piątka”, „Wieczór autorski” i „Książka na wakacje w Radiu Pogoda”. - Razem z ZAiKS-em chcemy promować tych, którzy nadal najmocniej odczuwają gospodarcze skutki pandemii. Grając ich piosenki czy polecając ich książki, pragniemy przypomnieć naszym słuchaczom, że hasło „Dobre, bo polskie" sprawdza się również w odniesieniu do kultury i sztuki - mówi Agnieszka Kasprzyk.

We współpracy ze ZAiKS-em powstanie nowy program Radia Pogoda „Wieczór autorski". Będą to rozmowy z pisarzami, kompozytorami i tekściarzami o tym, jak powstawały ich dzieła a także o tym, jak wygląda codzienne życie artysty. Audycji będzie można posłuchać w piątki po godzinie 22.00. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem będzie program „Kultowa piątka". Z okazji swoich 5. urodzin każdego tygodnia Radio Pogoda przedstawi pięć postaci ze świata kultury lub pięć kultowych polskich dzieł. Ich lista powstanie w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Autorów. Słuchacze poznają więc np. pięć kultowych piosenek o miłości, kompozytorów, kultowych polskich filmów czy seriali. Program nadawany będzie od 20 lipca - od poniedziałku do piątku o godzinie 11.15.

Jaką książkę warto przeczytać na urlopie? Radio Pogoda i ZAiKS będą wspólnie polecać letnie lektury w audycji „Książka na wakacje w Radiu Pogoda". Wśród omawianych dzieł będą pozycje wyłącznie polskich autorów. Podcasty ze wszystkich tych programów ukażą się na stronie Radiopogoda.pl. - Teraz byt wielu artystów zależy właśnie od postawy nadawców. Dlatego kibicuję nowym przedsięwzięciom programowym i zachęcam Państwa do słuchania - mówi Rafał Bryndal, członek władz ZAiKS-u, dziennikarz i satyryk.

Pojawienie się nowości w ramówce Radia Pogoda wspiera promocja na antenie stacji, jej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym.

Radio Pogoda nadaje w ośmiu miastach, a także w internecie i aplikacji mobilnej. Na antenie można usłyszeć utwory z kilku dekad XX wieku – od lat 30. do 70. Audycje stacji prowadzą m.in. Zygmunt Chajzer i Robert Janowski. Z danych Radio Track wynika, że w drugim kwartale br. udział Radia Pogoda pod względem słuchania wyniósł 0,9 proc., tyle samo co rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Trzy nowe audycje Radia Pogoda mają wspierać polskich twórców

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anty wyborcza
Czy dobre bo NIE - POLSKIE?
odpowiedź
User
***** PO
W okolicach Serocka nie odbieram, czasami chwilami łapie
odpowiedź
User
xers
Będzie rabacik dla Agory? :)
odpowiedź