SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszają konsultacje w sprawie aukcji 5G. 4 rezerwacje po 450 milionów złotych

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje w sprawie projektu aukcji na nowe częstotliwości przeznaczone do rozwoju sieci 5G w Polsce. W ofercie znalazły się 4 rezerwacje w cenie wywoławczej 450 mln złotych za każdą z nich. Aby wziąć udział w licytacji operatorzy muszą spełniać określone warunki.

Article

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) poinformował, że 9 grudnia br. rozpoczęło się postępowanie konsultacyjne w sprawie rozdysponowania częstotliwości pod 5G.
 
Według zapowiedzi konsultacje potrwają do 10 stycznia 2020 r. W założeniach przewidziano rozdysponowanie 4 rezerwacji, każda po 80 MHz z pasma 3480-3800 MHz.

Rezerwacje będą ważne do końca maja 2035 r. Proponowana cena wywoławcza każdego z bloków wynosi 450 mln zł, czyli UKE spodziewa się co najmniej 1,8 mld zł wpływów z tej aukcji.

Według założeń zwycięzcy aukcji zostaną zobowiązani do rozwoju sieci poprzez budowę:

  • Co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze 1 miasta wojewódzkiego wybranego spośród wskazanych miast w terminie 6 miesięcy od otrzymania rezerwacji.
  • Do 31 grudnia 2023 r. co najmniej 250 stacji bazowych na obszarze całego kraju, w tym co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze każdej z co najmniej 20 gmin wybranych spośród wskazanych gmin, z zastrzeżeniem, że wybranych zostanie co najmniej 9 miast wojewódzkich.
  • Do 31 grudnia 2025 r. co najmniej 500 stacji bazowych na obszarze całego kraju, w tym co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze każdej z co najmniej 30 gmin wybranych spośród wskazanych gmin, z zastrzeżeniem, że wybranych zostanie co najmniej 16 miast wojewódzkich.

UKE zaznacza, że zobowiązania zostały zaprojektowane w sposób zapewniający rozwój sieci w największych skupiskach ludności, tj. gminach powyżej 80 tys. mieszkańców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszają konsultacje w sprawie aukcji 5G. 4 rezerwacje po 450 milionów złotych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cyber
Budżet nieźle zarobi na wdrożeniu 5G, a my będziemy mieć lepszy internet mobilny. Sytuacja, w której każdy wygrywa.
odpowiedź
User
gość
Widać, że pieniądz ważniejszy od zdrowia wielu ludzi, a decyzje są podejmowane wbrew ich woli.
odpowiedź
User
pawel
Widać, że pieniądz ważniejszy od zdrowia wielu ludzi, a decyzje są podejmowane wbrew ich woli.


Na pewno nie wbrew mojej woli, powinniśmy korzystać z nowoczesnych technologii bo to jest przyszłość, a na pewno nie wystraszę się zagrożenia 5G skoro nie zostało ono udowodnione w jakikolwiek sposób.
odpowiedź