SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Największa zbiórka w historii Facebooka na wsparcie Australii w walce z pożarami

Najgorsze pożary w historii w Australii niosą z sobą ofiary śmiertelne oraz niemal pół miliarda martwych zwierząt. Zatrważające informacje, jakie płyną z tych obszarów spowodowały, że użytkownicy Facebooka zorganizowali już w sumie 19 tys. akcji, mających wesprzeć poszkodowanych.

Na podstawie danych NASA stworzono wizualizację, która przedstawia w 3D pożary w Australii w ostatnim miesiącu. Article

Od listopada na Facebooku utworzono ponad 19 tysięcy zbiórek, a ludzie z ponad 75 krajów wsparli ponad 250 organizacji pozarządowych zaangażowanych w pomoc ofiarom pożarów w Australii. Tragiczne wiadomości sprawiły, że pomoc płynie z całego świata. Nadal można wesprzeć organizacje oraz osoby, które niosą ją, ryzykując życiem i zdrowiem.

Celeste Barber, australijska aktorka, komiczka i pisarka, utworzyła zbiórkę pieniędzy, która zebrała ponad 28 milionów dolarów od ponad miliona darczyńców. Środki zostaną przekazane fundacji Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund. To największa w historii zbiórka na Facebooku na świecie.

Kolejno 168 tysięcy darczyńców przekazało ponad 5 milionów dolarów w ramach zbiórki na rzecz NSW Wildlife Information and Rescue Service, a w ramach zbiórki na rzecz Country Fire Authority & Brigades Donations Fund, 31 tysięcy osób zebrało ponad milion dolarów.

Wsparcie informacyjne za pomocą grup na Facebooku

Pomocne mogą okazać się także grupy wsparcia na Faceboku, utworzone przez użytkowników. Bushfire Emergency accommodation in Canberra to grupa ponad 9 tys. osób, która pomaga łączyć ewakuowanych z terenów objętych pożarami z południowo-wschodniego wybrzeża, z mieszkańcami w Canberry i okolic, którzy mogą zapewnić tymczasowe zakwaterowanie. W grupie codziennie pojawia się ponad 325 nowych postów od osób oferujących lub szukających pomocy.

Z kolei Wollondilly Fire Watch to grupa ponad 14 tys. mieszkańców okręgu Wollondilly, służąca dzieleniu się informacjami na temat okolicznych pożarów. W ciągu ostatnich 30 dni pojawiło się ponad 1700 postów z wiadomościami na ten temat.

NZ accommodation for Australians Affected by Bush fires to natomiast grupa 350 osób utworzona w celu zaoferowania zakwaterowania w Nowej Zelandii osobom, które straciły domy w pożarze i mogą podróżować.

W celu wsparcia informacyjnego organizacji pozarządowych niosących pomoc w obszarach objętych pożarami, Facebook stworzył cztery mapy kryzysowe. Wykorzystują one zanonimizowane dane i pokazują, gdzie zlokalizowane są poszkodowani oraz jakie są potrzeby na miejscu (przykładowo jedzenie, woda, produkty medyczne). Mapy te są wykorzystywane przez lokalne i międzynarodowe organizacje w celu niesienia pomocy.

Facebook wyrówna również darowizny przekazane na GlobalGiving do wysokości miliona dolarów australijskich.

30 grudnia lokalne społeczności uruchomiły funkcję Raporty o bezpieczeństwie w związku z pożarami w Nowej Południowej Walii i Wiktorii.

W Australii sezon pożarowy trwa zwykle do marca. To szósty największy kraj na świecie, 2/3 jej powierzchni leży w klimacie suchym lub półsuchym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Największa zbiórka w historii Facebooka na wsparcie Australii w walce z pożarami

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tawokularach
I na to właśnie powinny iść pieniądze od władz ze świata, a nie na katedrę Notre Dame..
0 4
odpowiedź
User
xxx
I na to właśnie powinny iść pieniądze od władz ze świata, a nie na katedrę Notre Dame..
Czyli cuda natura mają pierwszeństwo przed cudami historii, humanizmu, człowieczeństwa, myśli ludzkiej i dorobku?
4 1
odpowiedź
User
koala
Czy ta mapa Australii z pożarami to ten fake, co krąży po sieci? Chyba raczej tak...
3 1
odpowiedź
User
kaminskaha1970@onet.pl
Ja akurat chciałabym, aby była ta zabiòrka na te lasy była dostępna w wielu wariantach, np. poprzez e - mail, no i trzeba medytować do żywiołu ognia i dodatkowo umieszczać go w innej przestrzeni. Trzeba też wiedzieć, że np. Katolicyzm w swoich książkach podaje, że przyrodolecznictwo, pozytywne myślenie, afirmacje, czy wizualizacja to siły szatana, tak się doczytałem w książce parafii toszeckiej i doznałam przerażenia. Oni nie wierzą w życie ziemskie, jak ktoś dobrze słucha, to papież wyraźnie mòwi, ich cel to niebo, stąd ta ich zasada,, Nic nie liczy się w życiu ziemskim,, oni nienawidzą życia, ktòre daje nam jedzenie, wyznają zasadę, że jak przyjmujesz komunię, czyli ciało Chrystusa/kanibale/, to masz życie w sobie, jeśli nie, to jesteś w stanie tzw. śmierci. Po MEDYTACJACH do Planety i rośliny i zwierzęta odpowiadają, że nigdy nie karmiły tzw. katolikòw, za tyle wstręt i śmierci. Dlatego niektòre media podają, że żyjemy w urojonej, nierealne przestrzeni, bo tzw.,, ciało Chrystusa,,, jeśli tylko ono daje im życie, przenosi ich do innego wymiaru, wg.,, ja jestem życiem, moje kròlestwo nie jest z tego świata,,, a mòwią,, ojcze nasz,, proszą o nie świadomie lub nie. Jak otworzysz trzecie oko, to dowiesz się, że żaden katolik nie chodzi po planecie, na tyle ile wniknęłam, św. Jòzef, posługując się magią, lewitacją zgarnia to towarzystwo gdzie indziej, tylko gdzie?? A jeszcze ciało Chrystusa, to nie każdy odrębny byt, to każdy jest hebrajskim Żydem, a gdzie Polacy?? Taki jest wynik kľątwy katolickich rzuconych na naròd polski i Polskę, ja takiego idioctwa nie widziałam i jeszcze bez pozytywnego myślenia, jak zakładają, że to zło.
0 2
odpowiedź
User
tawokularach
I na to właśnie powinny iść pieniądze od władz ze świata, a nie na katedrę Notre Dame..
Czyli cuda natura mają pierwszeństwo przed cudami historii, humanizmu, człowieczeństwa, myśli ludzkiej i dorobku?

Tak.
0 0
odpowiedź