SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Austrian Post kupi Kolportaż Rzetelny za 12,5 mln euro

Integer.pl, właściciel m.in. niezależnego operatora pocztowego InPost, zawarł umowę sprzedaży swojej spółki zależnej Kolportaż Rzetelny, poinformowała spółka w raporcie i komunikacie prasowym. Wartość umowy to ok. 12,5 mln euro. Nabywcą jest Austrian Post.

Austrian Post kupi Kolportaż Rzetelny za 12,5 mln euro

"Zgodnie z warunkami umowy prawo własności udziałów spółki przechodzi na nabywcę z chwilą zapłaty kwoty 12.500.000 euro, która to kwota stanowi cenę zakupu Udziałów. Ostateczna wysokość ceny zakupu udziałów może ulec korekcie, po sporządzeniu i dostarczeniu nabywcy bilansu spółki, w terminie i na zasadach określonych szczegółowo w treści umowy. Ponadto Umowa przewiduje możliwość powiększenia Ceny Zakupu Udziałów o łączną kwotę nie wyższą niż 2.500.000,00 euro, po dokonaniu analizy wyników finansowych Spółki za rok 2012, w oparciu o sprawozdanie finansowe za rok 2012" - czytamy w raporcie.

Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK. Kolportaż Rzetelny to lider w sektorze druków bezadresowych, z udziałem rynkowym na poziomie 36%. Przychody spółki w 2011 roku wyniosły 44 mln zł (11,3 mln euro).

„Jesteśmy dumni, że to za naszym pośrednictwem tacy silni gracze, jak Austrian Post, wchodzą na polski rynek. Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek europejskiego zainteresowania naszym sektorem pocztowym" – powiedział prezes Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Wejście w segment dystrybucji bezadresowej jest pierwszym krokiem do rozwoju Austrian Post na polskim rynku Firma jest znaczącym podmiotem w tej branży w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

„Akwizycja Kolportażu Rzetelnego jest konsekwencją strategii ekspansji Austrian Post w Europie Centralnej i Wschodniej. Dystrybucja druków bezadresowych za pośrednictwem oddziałów to kluczowy obszar naszego biznesu, a transakcja z Integer.pl otwiera nam drogę do rozwoju w kolejnych krajach, zwłaszcza w obliczu liberalizacji rynku pocztowego" – powiedział członek zarządu Austrian Post Walter Hitziger.

Spółka Integer.pl miała 22,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 16,34 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 248,96 mln zł wobec 202,38 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Austrian Post kupi Kolportaż Rzetelny za 12,5 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl