SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Automaty paczkowe Allegro w kolejnych miastach, będą stawiane przy stacjach Shell i sklepach Stokrotka

Allegro uruchomiło swoje automaty do wysyłania i odbierana w ośmiu kolejnych miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Ponadto ma umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

Automat paczkowy AllegroArticle

Pierwsze 600 automatów paczkowych Allegro zostało uruchomionych na początku listopada, a klienci mogli z nich korzystać w Warszawie. Teraz firma informuje, że jej automaty działają także w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach.

We wszystkich tych miastach umożliwiono już nadawanie i odbieranie przesyłek z zakupami z platformy, w ramach usługi One Box by Allegro.

- Widzimy pozytywne reakcje klientów oraz dynamicznie rosnącą liczbę organizacji i osób prywatnych, które chcą się przyłączyć do naszego projektu rozwijania odpowiedzialnej sieci automatów paczkowych. Utwierdza nas to w przekonaniu, że One Box by Allegro jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i ambitnych miast - komentuje Jacek Powałka, odpowiedzialny za rozwój produktu One by Allegro.

Według interaktywnej mapy udostępnianej na Allegro najwięcej automatów paczkowych działa obecnie w Warszawie i okolicach (125) oraz regionie łódzkim (122).

Automaty Allegro będą na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka

Ponadto Allegro zawało umowy, w ramach których jego automaty będą instalowane na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka. Firma podkreśla, że dzięki temu maszyny pojawią się także w mniejszych miejscowościach.

- Projekt ten bardzo dobrze wpisuje się w naszą strategię relacji z klientem i zaspokajaniu jego potrzeb konsumenckich. Chcemy aby nasze sklepy i ich najbliższe otoczenie było miejscem, gdzie szybko i wygodnie będzie można załatwić jak najwięcej swoich codziennych spraw i potrzeb - mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak odbierać zakupy w automatach Allegro

Do odbierania zakupów z automatów Allegro służy aplikacja mobilna platformy. W tej aplikacji kupujący oprócz robienia zakupów i sprawdzania statusów przesyłek będą otrzymywać informacje, które kupione produkty oczekują już w automacie.

Skrytki z produktami w automatach są otwierane jednym kliknięciem w aplikacji. Dzięki specjalnej animacji świetlnej odbierający mają łatwiej znajdować odpowiednią skrytkę.

Allegro zapowiada, że wkrótce, na etapie zakupów, możliwe będzie również wskazanie preferowanej wysokości skrytki, w której kurier umieści przesyłkę. Celem jest ułatwienie odbioru osobom niskim lub poruszającym się na wózkach. Partnerem logistycznym usługi One Box by Allegro jest UPS.

 

- Allegrowicze uwielbiają osobiście odbierać przesyłki z punktów i automatów paczkowych i chcemy, żeby proces ten był jeszcze szybszy i wygodniejszy. Dlatego uzupełniamy największą w Polsce, liczącą ponad 45 tys. sieć punktów i automatów dostępną na Allegro o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia - zapowiada Francois Nuyts, prezes Allegro.

Allegro współpracuje z InPostem

Na początku lipca br. Allegro otworzyło swoje centrum logistyczne w podwarszawskim kompleksie A2 Warsaw Park, do końca 2022 roku planuje tam zatrudnić 1,2 tys. osób. We wrześniu zaczęło natomiast pilotaż kompleksowej usługi logistycznej One Fulfillment by Allegro skierowanej do sprzedawców.

Od kilku lat kupujący na Allegro mogą zamawiać dostawę zakupów do Paczkomatów firmy InPost, których w całym kraju jest już ponad 15 tys. (ten poziom przekroczono w drugiej połowie października br.). We wrześniu ub.r. firmy przedłużyły o siedem lat umowę o współpracy.

W pierwszej połowie br. InPost osiągnął wzrost wpływów o 54 proc. do 1,65 mld zł i zysku netto ze 117,4 do 186 mln zł. 47 proc. przychodów firmy zapewniła obsługa dostaw zakupów z Allegro. InPost współpracuje też z innymi platformami e-commerce, m.in. Aliexpress, Amazonem i IKEA.pl.

Allegro kupi Mall Group za 881 mln euro

Na początku listopada Allegro podpisało umowę przejęcia 100 proc. udziałów platformy e-commerce Mall Group i firmy logistycznej WE|DO działających m.in. w Czechach i na Słowacji. Zapłaci 881 mln euro, częściowo swoimi akcjami.

Firma Allegro, do której należą też porównywarka Ceneo i spółka eBilet Polska, w trzecim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów o 32,9 proc. do 1,23 mld zł i wyniku netto ze 131,7 mln zł straty do 324,4 mln zł zysku. Na platformach firmy jest 13,3 mln aktywnych kupujących, wartość średnich zakupów realizowanych przez każdego zwiększyła się o 24,5 proc.

Allegro od października ub.r. jest notowane na warszawskiej giełdzie. Od początku września kurs spółki zmalał z prawie 73 zł do ok. 40 zł, pierwszy raz spadł poniżej ceny 43 zł z oferty publicznej.

Dołącz do dyskusji: Automaty paczkowe Allegro w kolejnych miastach, będą stawiane przy stacjach Shell i sklepach Stokrotka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tabor z Węglem
Automaty, automatami tylko niech paczka spod Wa-wy 20-25 km od PKiN, niech nie idzie w listopadzie nadana 15 dni do Warszawy, Punkt przeładowany? Dać możliwość klientom Alle~o przekierować paczkę - jak po 5 dniach spędzonych w magazynie dalej nie dotarła. Świąt w listopadzie poza 11 sobie nie przypominam żadnych, żeby tyle osób zapchało punkt. Teraz jest promocja za darmo do końca roku, może to z tego powodu te zapchanie, z tym że z Rembelszczyzny szła paczka (co prawda we wrześniu) - taka sama forma wysyłki - do punktu te normatywne 3 dni.
odpowiedź