SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP zarzuca „Gazecie Wyborczej”, że pisze do niej polityk z bydgoskiej KO. "Już nie jest działaczem"

W bydgoskiej mutacji „Gazety Wyborczej” publikuje polityczka z ekipy prezydenta Bydgoszczy, była kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych - pisze portal TVP.Info, a za nim „Gazeta Pomorska” i "Express Bydgoski" (Polska Press). Chodzi o Agatę Szczygielską-Jakubowską. - Dziennikarka istotnie: była działaczką i kandydatką w wyborach, ale zanim podjęła współpracę z „Gazetą Wyborczą” - podkreśla Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory. 

Fot. Zrzut ekranu/TVP.InfoFot. Zrzut ekranu/TVP.Info

Agata Szczygielska-Jakubowską jest autorką tekstu w bydgoskim wydaniu „Gazety Wyborczej” opisującego kulisy spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Inowrocławia. Zrelacjonowała interwencję policjanta, który spryskał gazem jednego z protestujących przeciw niej.

Zacytowała senatora KO Krzysztofa Brejzę wytykającego organizatorom, że nie było to prawdziwe spotkanie z mieszkańcami, a raczej z „aktywem partyjnym PiS”.

„Autorka to polityk z ekipy prezydenta Bydgoszczy”

Portal TVP.Info, a za nim „Gazeta Pomorska”  i „Express Bydgoski” (oba dzienniki wydaje Polska Press), opisały we wtorek, że Szczygielska-Jakubowska to „polityk z ekipy prezydenta Bydgoszczy i była kandydatka KO w wyborach samorządowych”.

- Autorka nie zdradziła, że jest związana ze środowiskiem politycznym Krzysztofa Brejzy. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała z listy KO do rady miasta w Bydgoszczy. Redakcja portalu również o tym nie poinformowała – zaznaczono na TVP.Info, dodając: - Redaktorce miała się poskarżyć mieszkanka Inowrocławia, Danuta Jaskulska. To z kolei radna Platformy Obywatelskiej.

Agora: Szczygielska-Jakubowska nigdy nie była politykiem

Spytaliśmy Agorę, czy prawdą jest, że teksty w „Gazecie Wyborczej” publikuje polityczka, związana z KO. - Agata Szczygielska-Jakubowska była działaczką ruchów obywatelskich oraz kandydatką do samorządu z ramienia jednego z nich. To wszystko miało jednak miejsce przed podjęciem współpracy z bydgoską redakcją "Gazety Wyborczej" w drugiej połowie 2020 r. – informuje nas w odpowiedzi Nina Graboś, szefowa komunikacji korporacyjnej Agory.

- Nigdy nie należała do żadnej partii politycznej. Pisząc dla "Wyborczej" podlega regułom etyki dziennikarskiej i zasadom rzetelności - podkreśla.

Głos w tej sprawie zabrał też redaktor naczelny bydgoskiej mutacji „Gazety Wyborczej” Jacek Glugla. „(Autorka) Nie jest ani nie była polityczką. Nasza redakcja nie narzuca autorom poglądów i pozostawia wolność w ich wyrażaniu. Również na szczeblu lokalnym chcemy bronić państwa demokratycznego i praworządnego, w którym media nie podlegają władzy polityków” – skomentował na portalu Wyborcza.pl.  

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w maju br., serwis internetowy "Gazety Wyborczej" odwiedziło 5,18 mln użytkowników (17,32 proc. zasięgu), każdy spędził tam średnio 20 minut i 48 sekund.

Dołącz do dyskusji: TVP zarzuca „Gazecie Wyborczej”, że pisze do niej polityk z bydgoskiej KO. "Już nie jest działaczem"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Uwielbiam jak politruki z TVP Info czy innych prorządówek rzucają się na każdego kto śmie krytykować władzunię, zarzucając mu powiązania z opozycją :D
odpowiedź
User
lol
Może niech TVP Info opisze jak to były rzecznik PIS został dziennikarzem tej stacji i nadal w niej pracuje.
odpowiedź
User
bison616
Wszędzie kliki, polityczno, biznesowo dziennikarskie. Wy chyba doskonale wiecie o czym mówię.
odpowiedź