SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Awaria MUX-a. TVP: 13 województw bez dostępu do naszych kanałów. Kurski: składam zawiadomienie do ABW

W niedzielę Telewizja Polska poinformowała, że od soboty posiadacze dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej w 13 województwach nie mają dostępu do kanałów TVP. - Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sprawa wydaje się dziwna i niezrozumiała - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Article

- Docierają do nas maile od państwa informujące o problemach z odbiorem sygnału naziemnego Telewizji Polskiej - przekazał widzom TVP Info prowadzący pasmo „Info Dzień”.

Utrudnienia mają dotyczyć 13 województw i obejmują m.in. województwo pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie.

TVP Info cały czas zachęca widzów do informowania o wszelkich zakłóceniach sygnału naziemnego. „Jestem mieszkańcem Gdańska i pragnę poinformować redakcję TVP Info, że wczoraj o godz. 20.15 było zapowiedziane wystąpienie pani premier Szydło. Od tej właśnie godziny nie było sygnały TVP1, TVP2, TVP Info. Nie jest to przypadek ani awaria. Gdy wystąpienie się opóźniało sygnał powrócił, a gdy o 20.30 pani premier występowała sygnał znowu zniknął na wszystkich trzech stacjach TVP. Gdy premier zakończyła swoje wystąpienie sygnał powrócił” - odczytał jednego z maili prezenter „Info Dnia”.

Portal Wirtualnemedia.pl potwierdził informacje o awarii w Telewizji Polskiej. - To pierwsza taka sytuacja - usłyszeliśmy w TVP Info. Do nadawcy napływają informacje od widzów, którzy są zaniepokojeni brakiem dostępu na multipleksie do kanałów TVP1, TVP2 i TVP Info.

W sobotę TVP1 wyemitowała orędzie premier Beaty Szydło. Emisje wystąpienia zaplanowano na godz. 20.10, ale widzowie obejrzeli je dopiero o 20.35. Dziennikarze kpili na Twitterze, że Telewizja Polska woli pokazywać reklamy niż wystąpienie Szydło. - Dziwnym trafem awaria nastąpiła przed orędziem premier Beaty Szydło - powiedział w niedzielę do zgromadzonych na manifestacji Klubów „Gazety Polskiej” poseł PiS Joachim Brudziński.

W związku z utrudnieniami Telewizja Polska wyemitowała w niedzielę powtórkę orędzia premier Beaty Szydło - w TVP1 tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

- Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sprawa wydaje się dziwna i niezrozumiała - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Emitel wyjaśnia, że awaria była chwilowa i została już wyeliminowana.

Oficjalny komunikat firmy Emitel:
"Firma EmiTel informuje, że w dniach 17 i 18 grudnia 2016 roku na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3, nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji. Zakłócenia wystąpiły jedynie na granicach stref SFN i dotyczyły niewielkiego procenta populacji. Obecnie trwają intensywne prace nad eliminacją zakłóceń.

Lista obiektów, na których nastąpiły zakłócenia MUX3: RTCN Opole / Chrzelice, RTCN Wrocław / Ślęża, RTON Tarnów TON Łanięta, RTCN Częstochowa / Wręczyca, RTON Leżajsk, RTCN Dęblin / Ryki TON Tarnobrzeg, RTCN Przysucha, RTON Kłodzko, RTCN Lublin / Piaski"

Kanały TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Info są dostępne na MUX-3, na MUX1 nadaje TVP ABC.

Dołącz do dyskusji: Awaria MUX-a. TVP: 13 województw bez dostępu do naszych kanałów. Kurski: składam zawiadomienie do ABW

139 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
taaaaa.... sPISek kolejny. Reżimową TVP obcy kapitał przyblokował ;-)
odpowiedź
User
Siekier
Ruscy wchodzą w poniedziałek
odpowiedź
User
marketer
no to mamy nowy spisek. Biedny ten PiS.

Jak nie spiski, to atak Żydów, Masonów, Niemców ...
odpowiedź