SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Axel Springer kontra Bauer

Axel Springer Polska: Wydawnictwo Bauer posuwa się do nieuczciwej konkurencji

Axel Springer w przesyłanym komunikat oskarża wydawnictwa Bauer o kradzież pomysłu .

- W wydaniu 38/2002 tygodnika "Takie jest Życie" wydawnictwa Bauer ukazał się konkurs dla czytelników "Deszcz Pieniędzy". "Będzie to najprawdopodobniej bardzo udana akcja, gdyż konkurs ukazał się dokładnie pod tą samą nazwą, pod jaką ukazał się wiosną tego roku w naszym tygodniku Pani Domu. Sprzedaż pierwszego numeru konkursowego Pani Domu wzrosła w porównaniu do numerów poprzednich o prawie 20 %." - mówi Małgorzata Barankiewicz, dyrektor wydawniczy tytułów kobiecych Axel Springer Polska.
"Jesteśmy zaskoczeni, że wydawnictwo Bauer posuwa się do metod nieuczciwej konkurencji. Dla promocji własnego pisma wykorzystuje sprawdzoną nazwę konkursu, kojarzoną wyłącznie z Panią Domu, a tym samym chce zwiększyć swoje benefity opierając się na popularności naszej marki" - dodaje Agnieszka Kamola, dyrektor do spraw promocji Axel Springer Polska.

Zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony, może dochodzić odszkodowania na zasadach odpowiedzialności cywilnej. Wydawnictwo Axel Springer Polska rozważa taką ewentualność.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer kontra Bauer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl