SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Axel Springer z rosnącymi przychodami i stabilnym zyskiem, 69 procent wpływów z segmentu cyfrowego

W I połowie 2018 roku koncern Axel Springer zanotował wzrost przychodów o 5,9 procent przy zysku netto na nieco niższym poziomie niż rok wcześniej. 69 procent przychodów wydawcy pochodziło z segmentu cyfrowego.

Mathias Dopfner, CEO Axel Springer Article

W I połowie br. Axel Springer zanotował przychody w wysokości 1,56 mld euro, były one wyższe niż rok wcześniej o 5,9 proc. 69 proc. przychodów pochodziło z segmentu cyfrowego koncernu, który odpowiadał także za 85 proc. wpływów reklamowych wydawnictwa.

W raportowanym okresie wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) wzrósł o 11,7 proc. do poziomu 354,5 mln euro, zaś zysk netto koncernu zamknął się kwotą 169,3 mln euro. To nieco mniej niż w takim samym okresie ub.r., gdy zysk netto wyniósł 169,5 mln.

Segment Classifieds Media przyniósł Axel Springer 585,2 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 19,2 proc. rok do roku. Z kolei przychody w segmencie News Media wzrosły nieznacznie do kwoty 732 mln euro, a segment Marketing Media zanotował 4-proc. spadek przychodów do wysokości 217,8 mln euro. W I półroczu liczba osób zatrudnionych w Axel Springer wzrosła o 4,6 proc. i obecnie przekracza 16,3 tys.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer z rosnącymi przychodami i stabilnym zyskiem, 69 procent wpływów z segmentu cyfrowego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Precz
Nie oddam gazet gdzie,.... A nie czekaj, już oddane...
8 8
odpowiedź