„Azja Express” i „MasterChef” w TVN o nowej porze. Ilu widzów zgromadziły?

Od tego sezonu stacja TVN emituje weekendowe programy rozrywkowe o wcześniejszej porze. Pierwszy odcinek nowej edycji „Azji Express” obejrzało 720 tys. widzów, a debiut „MasterChefa” - 890 tys. - wynika z danych Nielsena.

PP
PP
Udostępnij artykuł:
„Azja Express” i „MasterChef” w TVN o nowej porze. Ilu widzów zgromadziły?

TVN od września br. przeniósł pasmo premier weekendowych z 20.00 na 19.30, tak by zaczynało się po „Faktach” - najpopularniejszym programie stacji. W związku z tym nowy sezon reality-show „Azji Express” nadawany jest w soboty o 19.30, a nowy sezon „MastChefa” w wiedziele o 19.30.

- Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy widz o godzinie 19.00 włącza najmocniejszy, najlepszy format informacyjny w Polsce, „Fakty" i zaraz potem dostaje najbardziej jakościową, dużą, rodzinną rozrywkę - mówiła Wirtualnemedia.pl w zeszłym miesiącu Lidia Kazen, dyrektorka kanału TVN. Programy rozrywkowe mogą zaczynać się o 19.30, bo TVN zrezygnował w weekendy z „Uwagi!”, a „Sport" i "Pogoda” od lipca br. przez cały tydzień emitowane są przed „Faktami”.

“Azja Express” z 720 tys. oglądających

Z danych Nielsena do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika że pierwszy odcinek czwartej serii programu „Azja Express” w nowym paśmie obejrzało średnio 720 tys. widzów, co przełożyło ma 7,26 proc. udziału TVN w grupie wszystkich widzów, 12,13 proc. w grupie 16-49 i 12,36 proc. w grupie docelowej 20-54.

TVN w sobotnim paśmie od 19.30 do 21.10 zajął trzecią pozycję na całym rynku za Polsatem i TVP1. W grupach 16-49 i 20-54 stacja była jednak liderem rynku.

Niemal 900 tys. widzów “MasterChefa”

Z kolei rozpoczęcie 13. serii „MasterChefa” obejrzało w TVN w niedzielę 890 tys. widzów, co przełożyło się na 7,88 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 11,02 proc. w grupie 16-49 i 10,86 proc. w grupie 20-54.

W niedzielę między 19.30 a 21.07 telewizja TVN zajęła drugie miejsce w grupie wszystkich widzów, przegrywając tylko z TVP1. W grupach 16-49 i 20-54 kanał był zdecydowanym liderem rynku. 

„Azja Express” to polska wersja formatu „Peking Express”. Uczestnikami 4. edycji reality-show są: Piotr i Agnieszka Głowaccy, Jan Błachowicz i Józef Gąsienica-Gładczan, Gabi Drzewiecka i Jagna Niedzielska, Marta "Mandaryna" Wiśniewska i Fabienne Wiśniewska, Jessica Mercedes Kirschner i Justin Kirschner, Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak, Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk oraz Wiktor Dyduła i Anna Chrzanowska. Program prowadzi Daria Ładocha. 

W 13. edycji “MasterChefa” kandydatki i kandydatów do tytułu MasterChefa oceniają Magda Gessler, Michel Moran oraz debiutujący w tej roli Przemysław Klima, który objął fotel jurorski za Annę Starmach. To pochodzący z Krakowa kucharz i restaurator, który doświadczenie zawodowe zdobywał nie tylko w Polsce. Producentem formatu jest Endemol Shine Polska. 

PP
Autor artykułu:
PP
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem