SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank BGŻ BNP Paribas zamierza zrezygnować z BGŻ w nazwie

W grudniu akcjonariusze Banku BGŻ BNP Paribas (88,8 proc. jego akcji należy do BNP Paribas) mają zdecydować, że zmieni on nazwę na BNP Paribas Bank Polska. Zapowiadał już to prezes banku.

Article

Wśród projektów uchwał zgłoszonych na walne posiedzenie Banku BGŻ BNP Paribas, które odbędzie się 11 grudnia, jest zawierający zmiany w statucie banku polegające zastąpieniu jego obecnej nazwy nową: BNP Paribas Bank Polska.

O zmianie nazwy banku kilka miesięcy temu wspomniał jego prezes Przemysław Gdański. Zaznaczył, że nastąpi to, kiedy bank zakończy włączanie do swoich struktur przejętej wydzielonej części Raiffeisen Polbanku. Akwizycję sfinalizowano pod koniec października, w najbliższym czasie marka Raiffeisen Polbank ma zostać zastąpiona przez BNP Paribas Bank.

Bank BGŻ BNP Paribas powstał w efekcie przejęcia Banku BGŻ przez Grupę BNP Paribas jesienią 2015 roku. Połączony bank zadebiutował na rynku w połowie 2015 roku, jego hasło główne to „Bank zmieniającego się świata”, a w reklamach przez kilka lat występowała para pracowników Michelle i Michał.

Niedawno bank zaczął kampanię pod hasłem „Kobiety na banknotach”.

W pierwszych trzech kwartałach br. Bank BGŻ BNP Paribas zanotował 2,07 mld zł wyniku z działalności bankowej (1,2 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 319,5 mln zł zysku netto, (po wzroście o 38,6 proc. w skali roku). Na koniec września br. miał 71,8 mld zł sumy bilansowej, 54,2 mld zł wartości kredytów netto i 53,06 mld zł zobowiązań wobec klientów.

Do Grupy BNP Paribas należy 88,8 proc. akcji Banku BGŻ BNP Paribas.

BGŻ to kolejna polska marka znikająca z rynku bankowego

We wrześniu br. BZ WBK został przemianowany na Santander Bank Polska. Towarzyszyła temu kampania reklamowa pod hasłem „Bank jaki chcesz”.

W 2013 roku z rynku zniknął Kredyt Bank, który został kupiony przez BZ WBK. Wcześniej z rynku zniknęły m.in. Fortis Bank Polska i Dominet Bank (połączyły się z BNP Paribas Bank Polska, który działał pod tą nazwą do fuzji z BGŻ w 2015 roku) oraz Lukas Bank (przejęty przez Credit Agricole).

Z kolei w przyszłym roku wycofana ma zostać marka eurobank, po tym jak Bank Millennium sfinalizuje ogłoszone ponad tydzień temu kupno Euro Banku za 1,83 mld zł i przy spłacie 4,4 mld zł jego zobowiązań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank BGŻ BNP Paribas zamierza zrezygnować z BGŻ w nazwie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nik
to było niedouniknienia: te tasiemce w nazwach są idiotyczne
odpowiedź
User
A co
Nie będzie BGŻ BNP Paribas Raiffeisen Polbank Bank Polska? Ale czemu zostawiają nazwę Polska? Czyli będzie Banque Nationale de Paris Paribas Polska? Czy jak kiedyś będziemy wykupywać francuskie banki, to nazwiemy je PKO Bank Polski France? To samo z Santanderem? Santander Banco Mazowiecki Bank?
odpowiedź
User
pavv
Ciekawe ile rocznie wyprowadzają kasy do Francji za używanie nazwy BNP Paribas bo to głównie o to chodzi!
odpowiedź