SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank BGŻ idzie na giełdę. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Banku Gospodarki Żywnościowej w związku z ofertą do 16.046.596 akcji serii A i D, poinformowała Komisja w komunikacie.

"Dyrektor zarządzający pionem nadzoru rynku kapitałowego UKNF na podstawie upoważnienia Komisji zatwierdził prospekt emisyjny sporządzony przez: Bank Gospodarki ŻywnościowejSA w związku z ofertą publiczną akcji serii A i D oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D, E i F"- podał KNF.

Oferującymi są Biuro Maklerskie BGŻ oraz Dom Maklerski PKO BP.

Na początku marca Bank BGŻ złożył w KNF prospekt emisyjny w związku z planowaną pierwszą ofertą publiczną akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zgodnie z decyzją nadzwyczajnegowalnego BGŻ z października 2010 r. IPO banku powinno mieć miejsce nie wcześniej niż 1 maja 2011 r. i nie później niż 22 stycznia 2012 r.

Największymi akcjonariuszami Banku BGŻ są Grupa Rabobank (59,35% akcji) oraz Skarb Państwa (37,22% akcji).

Dołącz do dyskusji: Bank BGŻ idzie na giełdę. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl