SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank BGŻ idzie na giełdę. Złożył prospekt emisyjny do KNF

Bank BGŻ złożył dziś ww Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z planowaną pierwszą ofertą publiczną akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bank BGŻ idzie na giełdę. Złożył prospekt emisyjny do KNF

Zgodnie  z  decyzją  nadzwyczajnego walnego BGŻ z października 2010 r. IPO banku powinno mieć miejsce nie wcześniej niż 1 maja 2011 r. i nie później niż 22 stycznia 2012 r.

Dzisiejsza „Rzeczpospolita" podała, że według wstępnego harmonogramu oferty, zapisy w ofercie miałyby zakończyć się przed 15 maja. Z kolei debiut miałby odbyć się na początku czerwca. Do inwestorów indywidualnych miałoby trafić 25% całej puli akcji.

W połowie stycznia Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało konsorcjum banków inwestycyjnych - Citi Handlowy i UBS na globalnych koordynatorów oferty pierwotnej Banku BGŻ. Prowadzącymi księgę popytu w Polsce będą PKO Bank Polski oraz Banco Espirito Santo Polska.

Wcześniej Minister Skarbu Państwa, przedstawiciele Rabobanku oraz BGŻ zawarli umowę określającą zasady współpracy w zakresie pierwszej oferty publicznej akcji banku.

W maju 2010 r. MSP rozpoczęło rozmowy z Rabobankiem, inwestorem strategicznym (59,35%) Banku BGŻ i w sprawie sprzedaży pakietu 37,2% akcji banku temu inwestorowi - lub innemu inwestorowi branżowemu - jeszcze w 2010 roku. W lipcu negocjacje zakończyły się jednak fiaskiem. Alternatywą dla zakupu akcji BGŻ przez Rabobank jest zaoferowanie tego pakietu na GPW.

Największymi akcjonariuszami Banku BGŻ są Grupa Rabobank (59,35% akcji) oraz Skarb Państwa (37,22% akcji).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank BGŻ idzie na giełdę. Złożył prospekt emisyjny do KNF

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl