SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Millennium: 35 mln euro pożyczki z EBOR-u na projekty energetyczne

Bank Millennium zawarł z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowę średnioterminowej pożyczki opiewającej na kwotę 35 mln EUR, w ramach wdrażanego aktualnie w Polsce przez EBRD projektu finansowania energetyki, podał bank w komunikacie.

Bank Millennium: 35 mln euro pożyczki z EBOR-u na projekty energetyczne

"Środki pozyskane w ramach pożyczki przeznaczone zostaną na finansowanie przez Bank projektów klientów sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), zmniejszających zużycie energii lub rozwój energii odnawialnej, obejmujących m.in. inwestycje komercyjne zmniejszające zużycie energii, inwestycje podnoszące efektywność energetyczną budynków komercyjnych lub rozwiązania z wykorzystaniem energii odnawialnej dla budynków komercyjnych (produkcyjnych i administracyjnych) oraz produkcję energii odnawialnej na małą skalę" - głosi komunikat.

Oprocentowanie pożyczki oparte jest na zmiennej stawce EURIBOR, powiększonej o uzgodnioną w umowie marżę. Ostateczna spłata pożyczki przez Bank nastąpi w okresie pięciu lat od daty zawarcia umowy, podano także w komunikacie.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku bank miał 213,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 65,96 mln zł straty rok wcześniej. Wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) wyniósł 7,8% na koniec września. Aktywa ogółem grupy wzrosły o 1,9% r/r do  44,79 mld zł na koniec września.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium: 35 mln euro pożyczki z EBOR-u na projekty energetyczne

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ghh
zobacz tu:

http://dobre-pozyczki.blogspot.com
odpowiedź