SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Millennium: emisja euroobligacji w 2011 r.

Bank Millennium rozważa emisję euro obligacji w celu dywersyfikacji źródeł finansowania, poinformował prezes Bogusław Kott we wtorek. Zarząd chciałby, żeby do emisji doszło w przyszłym roku.

"To na pewno nie zdarzy się w tym roku. Jesteśmy na etapie sondowania rynku, ale do przygotowania emisji jest daleko" - powiedział Kott podczas konferencji prasowej.

"Chciałbym, aby w przyszłym roku doszło do emisji, ale musimy brać pod uwagę wiele czynników, w tym koszty i warunki rynkowe" - dodał. Na razie nie zdecydowano o wartości programu emisji tych papierów.

Kott zaznaczył, że bank nie ma problemów z kapitałem, chce natomiast pozyskiwać finansowanie z różnych źródeł. "Tu raczej chodzi o strategiczne myślenie o dywersyfikacji źródeł finansowania, taką pracę z pewnością wykonuje każdy zarząd" - powiedział prezes.

Dotychczas źródłem finansowania działalności kredytowej Banku Millennium były depozyty i swapy. Bank nie przeprowadzał jeszcze emisji obligacji w tym celu.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku bank miał 213,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 65,96 mln zł straty rok wcześniej. Współczynnik wypłacalności wyniósł w tym okresie 14,78% wobec 11,29% rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium: emisja euroobligacji w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl