SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Millennium liczy na sprzedaż kredytów hipotecznych za min. 200 mln zł mies.

Bank Millennium oczekuje, że wartość miesięcznej sprzedaży kredytów hipotecznych w kolejnych kwartałach będzie utrzymywać się na poziomie nie niższym niż 200 mln zł, poinformował prezes Bogusław Kott we wtorek.

"Mamy rosnący wskaźnik cross sellingu. Wracamy do poziomu normalnej produkcji kredytów hipotecznych w granicach 200 mln zł miesięcznie. To spełnia nasze oczekiwania i założenia strategiczne i daje 6-proc. udział w produkcji nowych kredytów miesięcznie. Taki stan chcielibyśmy utrzymać" - powiedział Kott dziennikarzom.

Portfel kredytowy banku wzrósł o 4,5% w ujęciu rocznym i o 10,6% kwartalnie do 36,47 mld zł na koniec czerwca. W strukturze portfela dominowały kredyty hipoteczne.

Wartość nowo udzielonych kredytów hipotecznych wyniosła 497 mln zł w II kw. w porównaniu z 296 mln zł w I kw. Portfel tych kredytów wzrósł o 6% r/r do 24,32 mld zł na koniec czerwca.

Kredyty dla przedsiębiorstw wzrosły o 5% w skali kwartału i 1% r/r do 5,69 mld zł na koniec czerwca. Kredyty udzielone w ramach leasingu wzrosły kw/kw. o 6% do 3,38 mld zł, a kwartalna sprzedaż wyniosła 373 mln zł w II kw.

Bank zanotował także wzrost o 67% w skali roku i o 27% w ujęciu kwartalnym obrotów z tytułu faktoringu, które przekroczyły 1 mld zł w II kw.

"Obserwujemy pozytywne tendencje w leasingu i faktoringu. W sytuacji gdy portfel kredytów dla firm nie rośnie, ta aktywność daje nam nie tylko wzrost liczby klientów, ale też dobrze pozycjonuje nas na rynku" - powiedział Kott.

W II kw. bank pozyskał 427 klientów firmowych, tym samym zwiększając ich liczbę do 9 582.

Wartość  depozytów wyniosła 33,63 mld zł na koniec czerwca, co oznacza wzrost o 4% w skali kwartału i 2% r/r, w tym depozyty przedsiębiorstw stanowiły 12,11 mld zł. Wartość produktów inwestycyjnych wzrosła o 55% r/r do 3,82 mld zł.

"Strategicznym założeniem jest wskaźnik kredyty do depozytów w okolicach 100%. Ten poziom, który mamy po II kwartale jest równie bezpieczny jak 101%" - powiedział prezes.

Wskaźnik sprzedaży krzyżowej wyniósł 3,34. Wskaźnik kredytów do depozytów (K/D) wzrósł do 105,8% w I półr. wobec 101,5% rok wcześniej głównie w wyniku zmiany kursów wymiany walut.

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium liczy na sprzedaż kredytów hipotecznych za min. 200 mln zł mies.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl