SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Millennium spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej

Bank Millennium spodziewa się w kolejnych kwartałach stabilizacji marży odsetkowej. W I kwartale 2010 r. wyniosła ona 2,2%, poinformowali przedstawiciele banku w poniedziałek.

Bank Millennium opublikował w poniedziałek wyniki za I kw. Zysk netto wyniósł 68,1 mln zł i był wyższy o 463,1% niż w I kw. 2009 r. dzięki poprawie przychodów operacyjnych, przy jednoczesnej dyscyplinie kosztowej.

Przychody operacyjne wzrosły o 5,8% do 423,5 mln zł, i w główniej mierze opierały się na przychodach z działalności podstawowej, które wzrosły o 24,4% w skali roku do 381,2 mln zł.

Koszty operacyjne spadły w tym czasie o 1,2% w skali roku do 254,7 mln zł, dzięki silnej kontroli kosztów wprowadzonej w 2009 i kontynuowanej w tym roku.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) spadł o 4,2 pkt proc. do 60,2% na koniec marca.

Wynik z odsetek uległ poprawie o 29% w skali roku do 233,4 mln zł w I kw. dzięki niższym kosztom depozytów i niższym średnim kosztom finansowania w walutach obcych oraz lepszym marżom na kredytach.

Marża odsetkowa wzrosła w tym czasie do 2,2% wobec 1,6% rok wcześniej, przy widocznej poprawie marży na depozytach, która mimo to wciąż utrzymuje wartość ujemną.

Członek zarządu Fernando Bicho poinformował, że kolejne kwartały nie powinny przynieść widocznych zmian marży odsetkowej.

"Nie przewidujemy żadnych znaczących zmian jeśli chodzi o marże odsetkową. Naszym zdaniem nie ma wiele możliwości większego spadku, ale jeśli stopy rynkowe spadną, będziemy reagowali" - powiedział na poniedziałkowej konferencjo Bicho.

Wynik z prowizji wzrósł o 17,3% w ujęciu rocznym do 147,8 mln zł w I kw. głównie dzięki wyższym przychodom z kart płatniczych, funduszy inwestycyjnych i innych produktów rynku kapitałowego. Pozostałe przychody pozaodsetkowe wyniosły 42,3 mln zł, z czego 32 mln zł to wynik z wymiany.

Liczba klientów bankowości detalicznej wyniosła 1.099 tys., a wskaźnik sprzedaży krzyżowej sięgnął 3,29 na koniec marca 2010 r.

W wyniku zakończonej w lutym emisji akcji z prawem poboru współczynnik wypłacalności wzrósł do 14,9% (do 12,6% liczonych według kapitału podstawowego) wobec 10,4% rok wcześniej.

Kapitały własne wyniosły 3,91 mld zł na koniec marca 2010 r. wobec 2,99 mld zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl