SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Millennium: zdobędziemy 200 tys. klientów detalicznych w 2011 r.

Bank Millennium planuje, że w tym roku pozyska aktywnych  200 tys. klientów detalicznych i tym samym zwiększy ich liczbę do ok. 1,3 mln. Bank liczy, że będzie sprzedawał kredyty hipoteczne wartości ponad 500 mln zł kwartalnie,  poinformował prezes Bogusław Kott.

Bank Millennium: zdobędziemy 200 tys. klientów detalicznych w 2011 r.

„W ubiegłym roku w części detalicznej skoncentrowaliśmy się na poprawie jakości klientów. Spadła liczba klientów jednoproduktowych i to też jest zgodne z naszą strategią. Obecnie będziemy przywiązywać większą wagę do zdecydowanej poprawy jakości i aktywniej podchodzić do akwizycji nowych klientów. To, co cieszy to wzrost liczby klientów dla których jesteśmy głównym bankiem"- powiedział Kott podczas konferencji.

Wskaźnik sprzedaży krzyżowej wyniósł 3,41 na koniec 2010 r. wobec 3,17 rok wcześniej. Oznacza to, że 64,9% klientów posiada 3 lub więcej produktów Banku Millennium.

Ten rok, oprócz wzrostu liczby klientów ma także przynieść lepszą sprzedaż kredytów hipotecznych oraz pożyczek gotówkowych.

„Nasza sprzedaż kredytów hipotecznych kształtuje się według naszych założeń. Teraz, po przystosowaniu do nowych rekomendacji można spodziewać się, że wzrośnie zapotrzebowanie na kredyty złotowe, więc być może nasza pozycja na rynku poprawi się. Spodziewamy się kwartalnej sprzedaży na poziomie powyżej 500 mln zł"- powiedział Kott.

Prezes powiedział, iż spodziewa się, że nowe regulacje spowodują zmniejszenie sprzedaży kredytów gotówkowych w I kwartale, zaś w kolejnych bank powróci do „normalnego" poziomu sprzedaży.

„Będziemy wówczas w stanie sprzedawać 100 mln zł tych kredytów miesięcznie"- powiedział Kott.

Sprzedaż nowych kredytów mieszkaniowych wyniosła 529 mln zł w IV kw. wobec 485 mln zł w III kw. i 497 mln zł w II kw. Udział banku w rynku wyniósł 4,0% w IV kw.

W 2010 roku bank ograniczał sprzedaż pożyczek gotówkowych nowym klientom. Sprzedaż w IV kw. wyniosła 237 mln zł wobec 280 mln zł kwartał wcześniej i 238 mln zł w II kw. 2010 r.

Ubiegły rok przyniósł duże zmiany w części korporacyjnej. Bank zmniejszał zaangażowanie w kredytowanie dużych firm na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw  i jak zapowiedział prezes, będzie kontynuował ten proces.

„Spodziewaliśmy się, że per saldo kredyty dla firm wzrosną, ale tak się nie stało, co zresztą było widoczne na całym rynku. Zmniejszyliśmy ekspozycje na duże przedsiębiorstwa o ok. 700 mln zł i jednocześnie zwiększyliśmy ekspozycję na małe i średnie firmy"- powiedział prezes.

Wartość kredytów  dla MSP w tym czasie wzrosła o 30% w skali roku do ponad 4 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium: zdobędziemy 200 tys. klientów detalicznych w 2011 r.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kierka
napisze to tak ten bank jest okropny na odpowiedz na kredyt hipoteczny czeka się 2 miesiące to coś okropnego masakra a do tego jeszcze analityk jakiś walniet wymyślają oni nie przyznali a 5 banków przyznało kosmos,,,,,, odradzam
8 8
odpowiedź
User
hrtr65
zobacz tutaj:

http://lepsza-pozyczka.blogspot.com
8 8
odpowiedź