SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao wdraża aplikację bankową dla dzieci

PeoPay Kids to nowa aplikacja Banku Pekao, przygotowane z myślą o najmłodszych, którzy uczą się oszczędzać i poznają świat finansów osobistych.

Article

PeoPay Kids przeznaczona jest głównie dla dzieci w wieku szkolnym. Ma pomagać w zrozumieniu i wdrożeniu zasad oszczędzania i zarządzania pieniędzmi.

– Zauważyliśmy, że w Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla dzieci w wieku szkolnym. W odpowiedzi na potrzeby rodziców i samych dzieci stworzyliśmy PeoPay Kids - najbardziej rozbudowaną na rynku, a zarazem prostą w obsłudze aplikację bankową dla najmłodszych. Dzięki niej dzieci będą zdobywały nowe umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Dostępny w aplikacji trener - Lis, Złotówka lub Żubr - nauczy ich podstawowych pojęć oraz pokaże, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi – mówi Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości detalicznej.

Funkcje PeoPay Kids

W aplikacji PeoPay Kids najmłodsi mają możliwość tworzenia skarbonek w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb, by odkładać w nich pieniądze na wybrane przez siebie cele i sprawdzać postęp zbiórki.

Mogą też zrealizować przelew z bezpłatnego Konta Przekorzystnego lub doładować telefon – w tym przypadku prośba o autoryzację transakcji jest zawsze wysyłana rodzicowi. Dodatkowo, PeoPay Kids jest wyposażony w funkcję wirtualnego trenera, który udziela dziecku podpowiedzi i wprowadza w świat finansów.

Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie dziecka, a jeśli go nie posiada - na urządzeniu rodzica. Dziecko może też posiadać własną (z jednym z 6 przygotowanych wizerunków) kartę płatniczą PeoPay Kids do Konta Przekorzystnego, dzięki której będzie mogło dokonać płatności w sklepach oraz wypłacać gotówkę - limit takich transakcji również ustala rodzic (min. 20 zł - max. 50 zł dziennie). Bank nie pobiera opłat za wydanie i obsługę karty.

W Panelu Rodzica opiekunowie dziecka mogą na bieżąco obserwować jego finanse.  

– Wdrożenie pakietu PeoPay Kids to projekt, który składał się z kilku etapów. Laboratorium Innowacji Banku Pekao wraz z dziećmi było od samego początku zaangażowane w stworzenie oraz wygląd aplikacji i kart, a także postaci – trenerów. To rozwiązanie opracowane z dziećmi z myślą o dzieciach. Nic nie pojawiło się w aplikacji bez ich konsultacji - mówi Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu innowacji i płatności Banku Pekao.

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao wdraża aplikację bankową dla dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl