SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao przekaże szpitalom 5 mln zł

Bank Pekao przekaże darowiznę w wysokości 5 mln zł na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, które podejmują działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

Darowizna banku ma wspomóc najbardziej potrzebujące placówki medyczne w całym kraju. Szczegółowa lista placówek zostanie ustalona po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia. Już dziś wiadomo, że będą to m.in. szpitale w Starachowicach, Chełmie, Łukowie, Biłgoraju, Lublinie i Tomaszowie Lubelskim. Wkrótce do tej listy dołączą kolejne ośrodki.

- Jako jeden z największych i najstarszych banków w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za przyszłość Polaków. Personel medyczny każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę z koronawirusem. Jesteśmy bankiem odpowiedzialnym społecznie, a sytuacja epidemiczna, w której znalazła się Polska wymaga wyjątkowej solidarności. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć w pomoc także poprzez bezpośrednie wsparcie finansowe szpitali - mówi Marek Lusztyn, prezes zarządu Banku Pekao.

Pekao ułatwia spłaty kredytów w sytuacji epidemicznej

Bank Pekao od tego tygodnia umożliwia odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub odsetkowych przez okres do 3 miesięcy. Automatycznie o ten sam czas zostanie wydłużony łączny okres spłaty zobowiązania. Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno umów kredytowych, jak i leasingowych oraz faktoringowych.

Klienci Banku Pekao posiadający kończące się w najbliższych miesiącach linie kredytowe mogą liczyć na ich odnowienie na okres do 6 miesięcy w sposób uproszczony. Bank nie będzie pobierał dodatkowych opłat czy prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat, a składanie stosownych próśb może odbywać się zdalnie.

Ponadto z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w banku zawieszono plany zwolnień grupowych.

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao przekaże szpitalom 5 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekkekr
A TVP? Może 1950 mln?
odpowiedź
User
Med
Przykre jest, że media rządowe dziennie otrzymują lekką ręką 5mln zł a szpitale muszą dostawać ochłapy, dary i „litość” państwowych spółek i firm prywatnych, personel medyczny w wielu miejscach nie ma nawet wystarczających środków ochrony osobistej. Ochrona zdrowia dotyczy WSZYSTKICH. Bez mediów rządowych można żyć, bez zdrowia i jego ochrony jest już dużo trudniej. Takie proste a dla niektórych zbyt trudne.
odpowiedź
User
seba
TVP wstrzymała wszystkie produkcje, więc te 2 mld jej nie potrzebne
odpowiedź