SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao: założenie konta całkowicie zdalne

Bank Pekao umożliwił właścicielom małych firm i korporacjom otwarcie rachunku firmowego całkowicie zdalnie, bez konieczności spotykania się z doradcą - poinformował bank w poniedziałek w komunikacie. Pekao potwierdzi dane z dowodu klienta za pomocą wideoweryfikacji - podano.

Article

W komunikacie czytamy, że reszta niezbędnych informacji zostanie dostarczona do banku za pomocą kanałów elektronicznych. Umowa natomiast będzie zawierana w systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 poprzez autoryzację kodem SMS - dodano.

Bank wskazał, że zdalnie można założyć rachunek bieżący i pomocniczy. Aby firma mogła skorzystać z usługi, musi być podmiotem zarejestrowanym w Polsce, a jej reprezentanci muszą mieć obywatelstwo polskie oraz ważny dowód osobisty i drugi dokument ze zdjęciem - podano.

"Wideoweryfikacja to rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy chcą założyć konto w naszym banku, ale ze względu na natłok obowiązków bądź panującą sytuację epidemiczną wolą nie spotykać się z doradcą ani nie wybierać się do oddziału. Założenie konta w sposób zdalny jest wygodne - doradca przeprowadzi zainteresowanego przez cały proces krok po kroku, a na samym końcu wystarczy, że klient zaakceptuje umowę za pomocą kodu SMS" - powiedziała wiceprezes zarządu Banku Pekao Magdalena Zmitrowicz.

Z kolei Tomasz Styczyński, wiceprezes banku odpowiedzialny za pion Bankowości Korporacyjnej dodał, że Pekao wprowadziło rozwiązanie zdalnego zakładania rachunku nie tylko dla firm z jednoosobową reprezentacją, ale także dla dużych przedsiębiorstw.

"W ramach procesu możemy zadzwonić do każdego reprezentanta spółki, zweryfikować jego tożsamość i następnie zrealizować otwarcie rachunku. To duże ułatwienie dla największych firm, ponieważ ich reprezentacja nie musi odwiedzać doradcy. Wystarczy, że umówi się na wideorozmowę w dogodnym momencie" - wskazał Styczyński.

Bank Pekao został założony w 1929 r., posiada ok. 200 mld zł aktywów, obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao: założenie konta całkowicie zdalne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl