SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao wchodzi do świata NFT

Bank Pekao tokenizuje sztukę. NFT z elementami kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego będą powiązane z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard.

Każda z kart na awersie będzie miała nadrukowany fragment obrazu „Ściana pracowni”, z którym będzie powiązany niewymienialny token. 440 sztuk NFT stworzy dla banku firma SmartVerum. Stokenizowana wersja dzieła będzie dostępna na polskiej platformie mintiq.io, która jest dedykowana właśnie sztuce.

– Przyjąłem zaproszenie do udziału w projekcie 'Unique', bo to dobra, unikalna, nomen omen, okazja do wzbogacenia, czy rozwinięcia mojej konceptualnej pracy 'Ściana pracowni‘. Jest to zarazem okazja do popularyzacji malarstwa konceptualnego, próba znalezienia mu miejsca w realnym świecie – komentuje artysta Rafał Bujnowski.

Projekt promowany hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes” jest elementem działań art brandingowych Banku Pekao.

Karta z okazji 25-lecia Bankowości Prywatnej Banku Pekao

Limitowana edycja kart kredytowych Unique wchodzi na rynek z okazji 25-lecia Bankowości Prywatnej Banku Pekao. Ich właścicielami zostaną wybrani klienci Pekao. Właściciele kart skorzystają z pakietu rozwiązań produktowych zarezerwowanych dla prestiżowych kart Mastercard World Elite. Będą mogli korzystać m.in. z takich benefitów, jak bogaty pakiet ubezpieczeniowy, opieka osobistego Asystenta Concierge czy bezpłatny dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach.

– Bankowość Prywatna od ćwierć wieku oferuje wyjątkową obsługę i rozwiązania finansowe dla zamożnych klientów. Zmieniamy się wraz z ich potrzebami i rynkowymi trendami, dając dostęp do całej palety produktów inwestycyjnych i nie tylko. Zgodnie z naszą strategią podążamy za współczesnymi technologiami, innowacjami i trendami rynkowymi, ponieważ tego oczekują od nas klienci, jednym z nich jest szeroko rozumiany blockchain, bez którego nie byłoby projektu UNIQUE. Oferując zupełnie unikalną kartę kredytową powiązaną z tokenem NFT stajemy się niekwestionowanym liderem nowoczesnych rozwiązań dla klientów Bankowości Prywatnej – wyjaśnia wiceprezes Banku Pekao Jarosław Fuchs.

Agencja Focus Nation (IF Nation Group) odpowiada za całościowe opracowanie konceptu projektu i jego kompleksową realizację: od KV, sesji zdjęciowej artysty, produkcji filmu i materiałów graficznych, przygotowania strony www projektu, oprawy wysyłki kreatywnej kart, po organizację konferencji prasowej z udziałem agencji Imagine Nation.

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao wchodzi do świata NFT

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Znowu naciąganie ludzi na wirtualne dobra, które nie mają żadnej wartości. To sprzedawanie plików mp3 i tłumaczenie klientom, że są jedynym właścicielami utworu. Tylko, że aby tak było, powinni zniszczyć oryginał i wszystkie kopie, co w cyfrowym świecie jest niewykonalne. Wystarczy dodać sekundę ciszy na końcu i mamy kolejny unikatowy, i niepowtarzalny utwór, który możemy sprzedać innemu frajerowi.
odpowiedź
User
Nextearth.io
Kupuj banki Pekao w formie NFT na wirtualnych mapach Nextearth
odpowiedź