SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao S.A. jako pierwszy bank w Polsce udostępnia produkty kredytowe i oszczędnościowe oparte o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON

Bank Pekao S.A. proponuje swoim klientom z grupy małych, średnich i dużych firm produkty oparte o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON - kredyt w rachunku bieżącym oraz oprocentowany rachunek pomocniczy. To pierwsze takie rozwiązania na polskim rynku, które wpisują się w proces zastąpienia WIBOR-u przez WIRON, będący jednym z założeń Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych.

Article

Klienci wnioskujący o kredyt w rachunku bieżącym od 15 czerwca 2023 r. mogą wybrać oprocentowanie zmienne oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Oprocentowanie będzie składało się z wymienionego wyżej wskaźnika oraz marży banku.

Jednocześnie, w odpowiedzi na zwiększenie aktywności przedsiębiorców w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert lokowania oszczędności, Bank Pekao S.A. proponuje rachunek pomocniczy oprocentowany w wysokości 50 proc. wskaźnika referencyjnego WIRON aż na 3 miesiące. Z oferty mogą skorzystać nowi oraz dotychczasowi klienci banku z sektora małych, średnich i dużych firm.

Najnowsza oferta depozytowa Banku Pekao S.A. oparta o wskaźnik referencyjny WIRON stwarza jeszcze lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów firmowych banku. Warte podkreślenia jest to, że nie obowiązują limity minimalnej kwoty, jaką należy wpłacić na rachunek.

– Wchodzimy na rynek z nowymi produktami opartymi o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON dla klientów firmowych. Z jednej strony wprowadzamy atrakcyjne oprocentowanie dla oszczędności gromadzonych przez obecnych oraz nowych klientów banku, a z drugiej udostępniamy rozwiązania kredytowe operujące na zupełnie nowych zasadach – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao.

– Jako pierwsi w sektorze oddajemy w ręce klientów rozwiązania kredytowe i depozytowe bazujące na wskaźniku referencyjnym stopy procentowej WIRON. Jesteśmy bardzo dumni będąc pionierem na rynku w dostarczaniu produktów, które realizują założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON. W nadchodzących miesiącach nasza oferta skierowana do przedsiębiorców będzie poszerzana o kolejne rozwiązania kredytowe i oszczędnościowe – podkreśla Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Wskaźniki referencyjne stopy procentowej WIRON i WIRON 1M Stopa Składana są ustalane zgodnie z Regulaminem Rodziny Indeksów Składanych WIRON. Administratorem wskaźników jest GPW Benchmark S.A. z siedzibą w Warszawie. Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON znajduje na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/


Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 293 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,4 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao S.A. jako pierwszy bank w Polsce udostępnia produkty kredytowe i oszczędnościowe oparte o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl