SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao publikuje Sustainable Finance Framework

W listopadzie opublikowany został Sustainable Finance Framework Banku Pekao, dokument określający na jakie kategorie projektów trafią środki z obligacji wyemitowanych przez bank.

Bank Pekao od lat aktywnie działa na rynku zrównoważonych finansów, zarówno organizując zielone oraz zrównoważone emisje papierów dłużnych dla klientów, jak i występując w roli inwestora w takie obligacje. Teraz wkracza na ten rynek również jako emitent obligacji zielonych, podkreślając tym samym, jak istotne jest finansowanie transformacji w Polsce. To szansa dla klientów Banku Pekao na otrzymanie finansowania na zielone lub społeczne projekty oraz okazja dla inwestorów na inwestycje w zrównoważoną przyszłość.

Sustainable Finance Framework jest narzędziem, które ułatwi realizację tych celów. Dokument ten precyzuje, na jakie projekty zostaną przeznaczone środki z wpływów z obligacji wyemitowanych przez Bank Pekao. Wśród zdefiniowanych kategorii są m.in. energia odnawialna, ekologiczne budownictwo, efektywność energetyczna, a także dostęp do podstawowych usług.

Sustainable Finance Framework został przygotowany zgodnie z obowiązującymi międzynarodowymi standardami opublikowanymi przez ICMA oraz LMA. Framework uzyskał także opinię niezależnej strony (SPO) wydaną przez Sustainalytics, która potwierdza jego wiarygodność i pozytywny wpływ. 

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao publikuje Sustainable Finance Framework

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl