SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Budowanie przyszłości poprzez zaangażowanie i innowacje - Bank Pekao S.A. na konferencji Impact’24

Bank Pekao S.A. włączy się w dniach 15-16 maja aktywnie w dyskusję na temat przyszłości biznesu i gospodarki podczas prestiżowej konferencji Impact. Wydarzenie, które odbędzie się w Poznaniu, zgromadzi czołowych przedstawicieli świata biznesu, ekspertów oraz decydentów, aby wspólnie eksplorować najważniejsze wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą dynamicznie zmieniający się świat.

Siedziba Banku Pekao S.A. Siedziba Banku Pekao S.A.

Bank Pekao, obchodzący w tym roku 95-lecie swojej działalności, ogłosił niedawno imponujące wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku, które potwierdzają jego stabilność i skuteczność w dynamicznym otoczeniu rynkowym oraz czołową pozycję w polskim sektorze bankowym. Pekao chętnie angażuje się w inicjatywy, które wpływają na kształtowanie przyszłości branży finansowej oraz społeczeństwa - jednym z takich wydarzeń jest Impact. Tegoroczna konferencja, której bank jest partnerem, odbędzie się 15-16 maja br. w stolicy Wielkopolski. Bank Pekao chce wykorzystać tę okazję do przypomnienia o swoim jubileuszu, ale także do rozmowy o kluczowych obszarach rozwoju gospodarczego i społecznego, wyzwaniach współczesnego świata. Przedstawiciele banku chcą także podzielić się swoimi doświadczeniami.

W jakich panelach wystąpią prelegenci banku Pekao?

Pierwszego dnia konferencji wiceprezes Marcin Gadomski, który w Banku Pekao nadzoruje Pion Zarządzania Ryzykami, weźmie udział w dyskusji na temat „Perspektyw globalnej gospodarki”, gdzie opowie o swoich spostrzeżeniach na temat globalnych trendów i ich wpływu na działalność banku. W panelu „Transformacja biznesu poprzez ESG” będzie rozmawiał o drodze do zrównoważonego wzrostu. Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw będzie uczestniczką panelu „Przyszłość przywództwa”, w którym omawiane będą strategie i wyzwania dla liderów biznesu. Będzie ją można spotkać również w dyskusji „Technologiczna rewolucja”, w której poruszy zagadnienia z obszarów digitalizacji i innowacji. Błażej Szczecki, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao odpowiedzialny za Pion Technologii i Operacji zabierze głos w rozmowie pod hasłem „Przyszłość bezpieczeństwa cyfrowego”. Podzieli się swoimi spostrzeżeniami co do tego, jak instytucje finansowe adaptują się do współczesnych zagrożeń.

Na konferencji nie zabraknie również ekspertów z Banku Pekao, którzy także podzielą się wiedzą. W panelu „Gospodarka o obiegu zamkniętym” o lepszym wykorzystaniu zasobów dla zrównoważonej przyszłości opowie Beata Frankiewicz-Boniecka, Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych w Banku Pekao. Marcin Wlazło, szef Biura Maklerskiego Pekao, odpowie w dyskusji na pytanie „Dlaczego giełda to nie kasyno”. W rozmowie pod chwytliwym tytułem "Chcę być całym Twoim światem" Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao podejmie rozważania na temat tego, czy aplikacja bankowa powinna przesłonić klientom inne ikonki w smartfonie. Drugiego dnia konferencji, Łukasz Gradowski, Dyrektor Departamentu Strategii i Transformacji Bankowości Detalicznej w Banku Pekao, weźmie udział w rozważaniach o tym „Jak potrzeby i nawyki konsumentów będą wpływać na banki przyszłości?”.

Impact’24 to także miejsce spotkań i nawiązywania relacji biznesowych. Specjalnie z myślą o tym Bank Pekao S.A. zaprojektował przestrzeń, w której zamierza przybliżyć uczestnikom konferencji swoją historię i podkreślić, że innowacje są dla niego tradycją. To on jako pierwszy w naszym kraju uruchomił bankomat, był pionierem na rynku kart płatniczych, otworzył pierwsze biuro maklerskie, zastosował na szeroką skalę biometrię i jako pierwszy na świecie połączył tokenizację sztuki z produktem bankowym.