SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Pekao będzie miał nowego prezesa. To wieloletni szef mBanku

Na początku października prezesem Banku Pekao SA, kontrolowanego przez Skarb Państwa, ma zostać Cezary Stypułkowski, który niedawno pożegnał się z fotelem szefa mBanku.

Cezary Stypułkowski, fot.mBank Cezary Stypułkowski, fot.mBank

We wtorek wieczorem bank Pekao poinformował, że nowym szefem instytucji zostanie Cezary Stypułkowski. - Pod warunkiem i z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego - czytamy w komunikacie.

Cezary Stypułkowski prezesem Pekao S.A.

Stypułkowski w zeszłym tygodniu po 14 latach zrezygnował z kierowania mBankiem. Portal Money.pl podaje, że najwcześniej prezesem Pekao SA może zostać 5 października br., o ile wcześniej uzyska akceptację KNF.

W przypadku braku takiej zgody Pekao S.A. zapowiada, że Cezary Stypułkowski zostanie wiceprezesem, który będzie odpowiadać za prowadzenie banku do czasu zaakceptowania jego kandydatury na stanowisko prezesa.

Czytaj także: Vito Bambino w reklamie Pekao 

W środę wiceprezesem zarządu zostanie wybrany także Robert Sochacki, dotychczas członek rady nadzorczej Pekao. To on ma kierować publicznym bankiem do momentu powołania Stypułkowskiego.

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao będzie miał nowego prezesa. To wieloletni szef mBanku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Huhu
Stare nowe wróciło w pełnym wymiarze resort i jego wydmuszki
4 0
odpowiedź
User
Huhu
Stare nowe wróciło w pełnym wymiarze resort i jego wydmuszki
1 0
odpowiedź
User
Detektyw-Obserwator
Troche to slabe, ze ciagle nie dają miejsca na nowe. Człowiek jest juz w wieku emerytalnym. Nie to, ze ageizm. Był członkiem PZPR. Naprawdę nie ma juz nikogo w bankowości o bardziej neutralnej sywetce. Miało być nowe, a jest naprawdę okropne stare i bez szans na brak koneksji...
1 0
odpowiedź