SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao wdrożył ułatwienia dla klientów z sektora MŚP

Klienci Banku Pekao z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą już korzystać z rozwiązań przygotowanych we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Gwarancje de minimis zostały podniesione do 80 proc., obniżono prowizje i wydłużono okres gwarancji dla kredytów obrotowych do 39 miesięcy.

Article

Gwarancje de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego to jeden z głównych instrumentów zwiększających dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w czasie epidemii koronawirusa w Polsce.

Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zobowiązań finansowych MŚP, firmom tym łatwiej jest uzyskać kredyt obrotowy lub inwestycyjny. Do końca lutego br. z finansowania z gwarancją de minimis skorzystało już ponad 150 tys. polskich przedsiębiorców, którym udzielono zabezpieczonego kredytu na łączną kwotę 121,8 mld zł.

– Zmiany te, wprowadzone w szybkim tempie w ścisłej współpracy z BGK pozwolą nam na bieżąco reagować i udzielać naszym Klientom niezbędnego finansowania w trudnym okresie na rynku. Sektor MŚP stanowi bardzo ważny element naszej działalności. Chcemy w możliwie największym stopniu pomóc naszym Klientom, dlatego już pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami  – dodaje Magdalena Zmitrowicz.

Pekao ułatwia spłaty kredytów w sytuacji epidemicznej

Bank Pekao od tego tygodnia umożliwia odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub odsetkowych przez okres do 3 miesięcy. Automatycznie o ten sam czas zostanie wydłużony łączny okres spłaty zobowiązania. Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno umów kredytowych, jak i leasingowych oraz faktoringowych.

Klienci Banku Pekao posiadający kończące się w najbliższych miesiącach linie kredytowe mogą liczyć na ich odnowienie na okres do 6 miesięcy w sposób uproszczony. Bank nie będzie pobierał dodatkowych opłat czy prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat, a składanie stosownych próśb może odbywać się zdalnie.

Ponadto z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w banku zawieszono plany zwolnień grupowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Pekao wdrożył ułatwienia dla klientów z sektora MŚP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl