SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao S.A. umożliwia weryfikację tożsamości z użyciem mDowodu

Od września Bank Pekao S.A wprowadza możliwość potwierdzenia tożsamości klienta na podstawie mDowodu w aplikacji mObywatel. Dzięki temu zarówno w placówkach banku, jak i w placówkach partnerskich, będzie można załatwiać sprawy bez potrzeby okazywania tradycyjnego dowodu tożsamości.

Fot. Materiały nadesłaneArticle

mDowód to nowy elektroniczny dokument tożsamości w Polsce, dostępny w aplikacji mObywatel. Jest tak samo ważny jak stosowany obecnie tradycyjny (plastikowy) dowód osobisty - z tym, że nie jest jego cyfrową wersją. To niezależny i równorzędny dokument tożsamości, choć różni się od dowodu serią, numerem, datą wydania i ważności. mDowód zawiera dane z Rejestru Dowodów Osobistych i rejestru PESEL.

Od najbliższego piątku elektroniczny dowód okazany w placówkach Banku Pekao pozwoli na potwierdzenie tożsamości bez potrzeby posiadania przy sobie innych dokumentów tożsamości, w tym dowodu osobistego. - Bank Pekao, który staje się coraz bardziej cyfrowym bankiem, wchodzi w nową erę potwierdzania tożsamości. To kolejny krok pozwalający na realizację potrzeb codziennego bankowania bez konieczności okazywania fizycznych dokumentów tożsamości - komentuje Wojciech Werochowski, wiceprezes zarządu w Banku Pekao, odpowiedzialny za Pion Bankowości Detalicznej.

Jak to będzie działało?

Aby zweryfikować tożsamość w banku, należy przyjść ze smartfonem, w którym zainstalowana jest aplikacja mObywatel i aktywowany dokument mDowód, do placówki Banku Pekao lub partnerskiej. Z poziomu aplikacji będzie można na miejscu zeskanować wygenerowany przez pracownika kod QR i przekazać dane dokumentu do banku. Po prawidłowej weryfikacji tożsamości klienta, bank otrzyma elektroniczne poświadczenie dokumentu i jego dane, a w aplikacji mObywatel zostanie wygenerowana informacja, kiedy i komu zostały powierzone informacje z mDowodu.

Po wprowadzeniu mDowodu do systemów banku, zarówno w Pekao 24, jak i w PeoPay będzie on widoczny obok innych dokumentów tożsamości. mDowód jest ważny 5 lat i trzeba będzie go aktualizować po upływie terminu ważności na takich samych zasadach jak inne dokumenty tożsamości.  

Wprowadzenie możliwości elektronicznego sprawdzenia tożsamości mDowodem to kolejny krok w realizacji strategii IT banku „Odpowiedzialny Bank. Nowoczesne bankowanie” na lata 2021-2024. Nowatorskie rozwiązania w bankowości elektronicznej Banku Pekao S.A. są dostrzegane i doceniane na rynku; zostały nagrodzone m.in. w rankingu „Instytucja Roku” w kategorii „Najlepsza aplikacja mobilna”, „Najlepsza bankowość internetowa” oraz „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”.

Od połowy lipca działa już odświeżona wersja aplikacji mObywatel, opatrzona symbolem „2.0”. Wprowadza ona kilka nowych funkcji, m.in. możliwość posługiwania się nią na równi z dowodem plastikowym. Można też sprawdzać bezpieczeństwo autokarów np. wynajmowanych na wycieczki szkolne, z pomocą funkcji „Bezpieczny autobus”.

Dołącz do dyskusji: Pekao S.A. umożliwia weryfikację tożsamości z użyciem mDowodu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl