SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skonsolidowany zysk Banku Pekao w III kw. br. wyniósł 631 mln zł wobec 371 mln zł rok wcześniej

Skonsolidowany zysk Banku Pekao w trzecim kwartale br. wyniósł 631 mln zł wobec 371 mln zł rok wcześniej - to wzrost w ujęciu rok do roku o 70 proc. - poinformował w czwartek bank.

Leszek Skiba, fot. Ministerstwo FinansówLeszek Skiba, fot. Ministerstwo Finansów

"Trzeci kwartał był czasem kontynuacji gospodarczego ożywienia po pandemii, a my potrafiliśmy przekuć to odreagowanie na dobre wyniki naszego banku. Wróciły już one na dobre do poziomów sprzed pandemii. Co ważne aktywność naszych klientów rośnie nie tylko w porównaniu z poprzednim rokiem, ale i poprzednim kwartałem, mamy duży popyt na kredyty, zwłaszcza wśród małych i średnich firm i klientów indywidualnych. Za wzrost rentowności banku odpowiada też nasza ciągła praca nad efektywnością i niższe koszty operacyjne" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Banku Pekao SA Leszek Skiba.

Dodał, że dzięki tym działaniom powtarzalne ROE w trzecim kwartale wyniosło ponad 9 proc., "a to w środowisku wyższych stóp procentowych powoduje, że spodziewamy się szybszego niż zakładaliśmy w strategii osiągnięcia dwucyfrowego poziomu tego wskaźnika".

"Skonsolidowany zysk netto Banku Pekao w trzecim kwartale 2021 r. wyniósł 631 mln zł wobec 371 mln zł rok wcześniej. To oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o 70 proc. Narastająco po 9 miesiącach 2021 roku zysk netto zamknął się kwotą 1,481 mld zł, czyli był 62 proc. wyższy niż za okres styczeń-wrzesień rok wcześniej oraz znalazł się na takim samym poziomie jak przed pandemią: w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 roku" - podano w komunikacie banku.

Dołącz do dyskusji: Skonsolidowany zysk Banku Pekao w III kw. br. wyniósł 631 mln zł wobec 371 mln zł rok wcześniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl