SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pocztowy wprowadza kartę ze skrobi kukurydzianej

Bank Pocztowy rozpoczął wydawanie nowej, ekologicznej, odsłony karty debetowej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jest wytwarzana ze skrobi kukurydzianej. 

Nowa karta jest produkowana z ekologicznego materiału pochodzenia roślinnego - PLA. PLA (kwas polimlekowy) to tworzywo pochodzenia biologicznego, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych. PLA wytwarza się ze skrobi kukurydzianej, a białko roślinne wykorzystuje się jako paszę dla zwierząt. 

Wymiana aktualnych kart z logo Poczty Polskiej będzie odbywała się stopniowo. Nowe karty ekologiczne otrzymają klienci w ramach bieżącej sprzedaży, a dotychczasowi posiadacze kart Banku po upływie ważności obecnej karty lub po jej zastrzeżeniu i zamówieniu w jej miejsce nowego egzemplarza. Wymiana wszystkich kart z logo Poczty Polskiej na karty ekologiczne nastąpi maksymalnie w ciągu 5 lat. Bank szacuje, że do końca tego roku zostanie wydanych ok. 10 000 sztuk nowoczesnej karty.

- Największą zaletą nowej odsłony naszej flagowej karty jest to, że została ona w wykonana w 82 proc. z materiału roślinnego, dzięki któremu zmniejszymy ilość odpadów nie biodegradowalnych generowanych w ramach wydawnictwa kart płatniczych. Ponadto, karta jest wyposażona w udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Nasza ekologiczna karta wpisuje się w ogłoszoną strategię Banku Pocztowego, zgodnie z którą chcemy koncentrować się na zrównoważonym rozwoju oraz dążyć do klimatycznej neutralności –komentuje Joanna Moskalik, p.o. dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych.

Karta ekologiczna Mastercard powstała przy współpracy z firmą Thales. Została wzbogacona o dodatkowy atut - udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Blind notch to specjalne wcięcie na krótszej krawędzi karty, które ułatwi klientom codzienne korzystanie z karty. Ponadto posiada ona wszystkie funkcjonalności dotychczasowej karty debetowej z logo Poczty Polskiej wydawanej przez Bank Pocztowy.  Wraz z kartą Bank Pocztowy oferuje również program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile.
 

Dołącz do dyskusji: Bank Pocztowy wprowadza kartę ze skrobi kukurydzianej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl