SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier.pl niebawem w nowej wersji, zmienią się layout i nawigacja

Serwis ekonomiczny Bankier.pl (należący do Bonnier Business Polska) zaczyna wdrażanie swojej nowej odsłony opartej na technologii responsive web design. Zmienią się w nim przede wszystkim layout i nawigacja.

Article

W pierwszej kolejności na Bankier.pl zmieniony zostanie layout stron artykułowych. Nowy wygląd będzie mieć górna część (zniknie belka z polecanymi teksami), a w lewym górnym rogu użytkownik będzie mógł szybko przejść do wybranej sekcji artykułu, a także rozwinąć menu ze wszystkimi sekcjami serwisu. Z kolei pod artykułami będą umieszczane biogramy autorów.

Bankier.pl zamierza mocniej promować autorskie newslettery. - Proces zapisu na wysyłki przygotowywane przez redakcję jest krótszy i możliwy do przeprowadzenia jeszcze z poziomu czytanego artykułu. Żeby dołączyć do grona subskrybentów głównego, porannego newslettera Bankier.pl, nie trzeba już dokonywać rejestracji i zakładać konta użytkownika - zapowiedziała Malwina Wrotniak, redaktor naczelna witryny.

Nowa odsłona Bankier.pl będzie działała w oparciu o technologię responsive web design - serwis sam będzie dostosowywał się do wielkości ekranu, na którym jest przeglądany.

Nie zmieni się układ działów witryny, oparty na głównych sekcjach Rynki, Twoje Finanse, Biznes i Forum.

Obecna odsłona Bankier.pl działa od 2014 roku. - Sześć lat to szmat czasu w internetowej czasoprzestrzeni. W tym czasie zmieniały się Państwa przyzwyczajenia w zakresie konsumpcji informacji w sieci (m.in. patrz wzrost udziału mobile), zmieniała się też nasza oferta (nowe formaty redakcyjne, kolejne newslettery itd.). Dlatego najwyższy czas na zmiany - podkreśliła Malwina Wrotniak.

- Nowy layout i techniczne usprawnienia mają poprawić wygodę korzystania z serwisu przez jego użytkowników, a redakcji dać szansę na efektywniejsze prezentowanie treści - zaznaczyła.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. Bankier.pl zanotował 3,89 mln użytkowników i 85,81 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Bankier.pl niebawem w nowej wersji, zmienią się layout i nawigacja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl