SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BAR - druga edycja

Już 14 września w Polsacie rozpocznie się druga edycja programu "BAR". Przedstawiamy nowe zasady oraz jak będzie wyglądał dom mieszkańców

Druga edycja Baru rozpocznie się wielką galą, w której weźmie udział jeden z bohaterów pierwszego wydania programu Grzegorz Markocki oraz finaliści programu IDOL. Fundamentalną zmianą w drugiej edycji programu będzie podział uczestników na dwie rywalizujące ze sobą grupy.

PIERWSZA GRUPA - Jej członków będzie łączyła jedna wyróżniająca cecha - każdy z nich będzie przedstawicielem pokolenia dwudziestolatków. Ma to być grupa ludzi potrafiących zorganizować przeróżne wydarzenia artystyczne. Chodzi o prawdziwe "artystyczne dusze" - osoby nie bojące się publicznych wystąpień i posiadające talenty konieczne do zainteresowania występem potencjalnych widzów.

DRUGA GRUPA - Ich z kolei będzie łączyło to, że wszyscy będą ludźmi dążącymi do sukcesu w bardziej standardowy sposób. To ludzie nadający się do prowadzenia biznesu. Dla nich Bar ma być nie tylko telewizyjnym show i dobrą zabawą ale przede wszystkim biznesowym poligonem w centrum wielkiego miasta, z którego mają zamiar wyjść wygranymi.

I jedna i druga grupa przyciągną zapewne swoich stałych klientów. Pytanie tylko, która grupa okaże się bardziej kreatywna i będzie potrafiła utrzymać klientów jak najdłużej i zwiększać obroty baru? W dalszym ciągu sukces finansowy będzie bardzo istotnym elementem ich "zabawy" w tym programie.

W pierwszej edycji baru co tydzień odbywało się spotkanie PLUS - MINUS, w którym brali udział wszyscy uczestnicy. Typowali spośród siebie za pomocą plusów i minusów osobę, która usiądzie na pierwszym Gorącym Krześle i osobę, która będzie wskazywała uczestnika na drugie Gorące Krzesło.

W tej edycji baru co tydzień będą odbywały się regulaminowo dwa spotkania PLUS-MINUS. Pierwsze w obrębie GRUPY 1 - drugie w obrębie GRUPY 2. Z obu grup zostaną wyłonione cztery osoby - dwie z największą ilością minusów i dwie z największą ilością plusów.

W drugie edycji "GORĄCE KRZESŁA" zostaną wzbogacone o dodatkowy mocny punkt dramaturgiczny, wynikający z podwójnego spotkania PLUS-MINUS. Będzie to ogłoszenie wyników tygodniowej rywalizacji grup.

Ponieważ obie GRUPY będą pracowały w barze na przemian (jednego dnia GRUPA 1, następnego GRUPA 2), każdy odcinek programu będzie posiadał dwie równoległe akcje. Na przykład - jedna grupa pracuje, druga wypełnia wyznaczone przez producenta zadania. Dzięki temu każdego dnia widz będzie mógł śledzić poczynania obydwu grup i to na różnych polach działania.

Zmianie ulegnie również charakter samego baru jako miejsca pracy uczestników. W pierwszej edycji BAR był miejscem, gdzie przede wszystkim odbywały się codzienne dyskoteki i cotygodniowe koncerty. To była, stworzona przez uczestników programu, mieszanka pubu, klubu muzycznego i dyskoteki. Teraz zadaniem Barmanów będzie raczej stworzenie lokalu o bardzo określonym charakterze. Powinien to być "pub artystyczny" - komfortowe przytulne wnętrze przyciągające klientów, którzy w barze poza dobrym drinkiem i zabawą szukają również "czegoś dla duszy". Wnętrze powinno nabrać więc bardziej wyrafinowanego charakteru, a Barmani muszą podnieść poprzeczkę dotychczasowej oferty.

Sporą nowością i niespodzianką dla widza będzie również miejsce zamieszkania uczestników programu. W poprzedniej edycji mieszkali oni w domu na Bielanach Wrocławskich, tak jak ich poprzednicy z programów "Dwa światy" czy "Amazonki". Teraz mieszkanie Barmanów powstaje na ul. Swidnickiej naprzeciwko Baru. Na powierzchni 270 metrów kwadratowych trwają pracę przygotowawcze. W ich wyniku ma powstać wnętrze mieszkalne, które będzie sporym zaskoczeniem zarówno dla uczestników programu jak i widzów. Tak więc, podobnie jak reguły programu, zmieni się również wnętrze Baru, jak i dom Barmanów.

Podobnie jak w pierwszej edycji programu jesienny BAR prowadzony będzie przez Krzysztofa Ibisza.
2002-08-09
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl