SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Barbie akcją Dream Gap zwraca uwagę na brak wiary w siebie u małych dziewczynek (wideo)

Marka Barbie (Mattel) rusza z globalnym projektem Dream Gap, którego celem jest uświadomienie ograniczeń sprawiających, że już małe dziewczynki tracą wiarę we własne możliwości i rezygnują z marzeń. Przy akcji współpracowała z agencją BBDO San Francisco.

Article

Zjawisko Dream Gap, które zostało zidentyfikowane przez światowe instytucje dotyczy uprzedzeń i nierówności związanych z płcią. Prowadzą one do utraty pewności siebie i wiary we własne możliwości dziewczynek w wieku około 5 lat. W odróżnieniu od chłopców, tracą one wiarę, że w przyszłości, jako dorosłe kobiety będą mogły zostać kim zechcą, będą realizować swoje marzenia i osiągać cele. Brak wiary w siebie pogłębiają utrwalane stereotypy kulturowe, system wychowania czy edukacji, a nawet wizerunek dziewczynek i kobiet kreowany w mediach.

Barbie stara się walczyć z tymi uprzedzeniami, dlatego poprzez swoje działania inspiruje dziewczynki oraz dorosłych do budowania rzeczywistości, w której dziewczynki mogą osiągać wszystko, co sobie wymarzą i zostać kim chcą. Ma to wyrażać hasło:  #CloseTheDreamGap #MożeszByćKimChcesz.

Wdrażając nowy globalny projekt Barbie będzie wspierać dziewczynki i pomagać dorosłym w  przeciwdziałaniu Dream Gap. Jednym z działań jest informowanie o zjawisku Dream Gap – ma służyć temu specjalny film wideo będący kontynuacją kampanii „Możesz być kim chcesz” (ang. You Can Be Anything).

Marka wskazuje też wzory do naśladowania – w ramach programu Barbie Shero przekonuje dziewczynki, że mogą być kim chcą pokazując kobiety, które udowadniają, że można i trzeba spełniać swoje marzenia. W Polsce pierwsze w historii wyróżnienie Barbie Shero otrzymała Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka, za wyjątkową pasję, wewnętrzną siłę i determinację w osiąganiu celów.

Ponadto w specjalnym kanale na YouTube  Barbie Vlog marka objaśnia istotne dla dziewczynek tematy w przystępny sposób.

Barbie podjęła też współpracę z profesorem nadzwyczajnym Andreiem Cimpianem z Uniwersytetu Nowojorskiego, który w ramach dwuletniego stypendium przeanalizuje zjawisko Dream Gap. Aby dowiedzieć się więcej o dziewczynkach, badania zostaną rozszerzone na inne kraje.

Za kreację materiałów związanych z projektem, w tym film wideo odpowiada agencja BBDO San Francisco.

Dołącz do dyskusji: Barbie akcją Dream Gap zwraca uwagę na brak wiary w siebie u małych dziewczynek (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nienawidzęwaswszystkich
Korpo szaleje, implikujmy ideologię małym dzieciom
odpowiedź
User
paula
Ciekawe ze spot został zorganizowany przez firmę BARBIE która wpiera dzieciom w takim wieku jak maja wyglądać perfekcyjnie poprzez idealne lalki z makijażem i cudowna fryzura - nie widziałam lalki Barbie która jest grubsza , która ma potargane włosy , która nie ma makijażu 🤔 dzieci zaczynaja wątpić w to ,ze są piękne a co za tym idzie ze coś może im się udać .
odpowiedź