SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bardzo brutalna prawda o In Vitro - co 20 zarodek ma szanse przeżycia

Praktyka wykazuje, że tylko co 20 zarodek ma szanse przeżycia - wynika z danych o In Vitro Ministerstwa Zdrowia Republiki Włoskiej. Oznacza to, że powołanie jednego życia odbywa się kosztem wielu innych istnień.

Bardzo brutalna prawda o In Vitro - co 20 zarodek ma szanse przeżycia

Z danych wynika, że we Włoszech liczba przeniesionych embrionów w wyniku In Vitro wyniosła w 2005 r. 58 869, lecz dało to jedynie 3385 urodzeń. Oznacza to, że uzyskanie jednego żywego urodzenia, wymagało uśmiercenia 17 innych zarodków. Co druga kobieta poddająca się zabiegowi w tym kraju miała powyżej 50 lat.

Wybitny bioetyk Ks. prof. Dr hab. Artur Jerzy Katolo, autor książki „Contra In Vitro” (2010), pracownik naukowy Centre Internationale di Bioetica „F.M.Greco” w Acri (Włochy) zebrał najważniejsze dane na podstawie raportu dla Ministerstwa Zdrowia Republiki Włoskiej.

– Jest to raport dla Ministerstwa Zdrowia Republiki Włoskiej, badający jak sprawdza się w praktyce Ustawa 40/2004 dotycząca In Vitro, której celem nadrzędnym, miała być ochrona życia dzieci nienarodzonych, a poczętych w probówce. Jak widać, prawne uregulowanie zagadnienia nie przyczyniło się do zmniejszenia śmiertelności dzieci poczętych In Vitro.
W samym tylko roku 2007, na ponad 71.000 dzieci przeniesionych z probówki do narządów rodnych kobiet, przeżyło zaledwie 6.000 – uważa ks. prof. Katolo.
 
Ponadto w 2007 r. na 7854 ciąż uzyskanych w wyniku In Vitro doszło do 1552 poronień. 67 kobiet poddało się „aborcji na życzenie”. Z kolei w 2005 r. 5349 embrionów ludzkich obumarło na skutek rozmrażania. W przypadku rozmrażania embrionów skuteczność zabiegu jest jeszcze niższa tylko 1 na 21,4 embrionów ludzkich ma szanse na przeżycie.

– Dane z krajów zachodnich są przerażające. Unaoczniają przerażający fakt, że sztuczne kreowanie życia dla jednego zarodka, oznacza śmierć kilkunastu innych istnień. To tak, jakbyśmy mordowali kilkunastu braci, czy kilkanaście sióstr oczekiwanego noworodka – podsumowuje dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.

Co bulwersujące, postęp techniczny, skłania kobiety do coraz późniejszego zachodzenia w ciąże. We Włoszech, spośród kobiet poddających się zabiegowi In Vitro aż 60 proc. stanowiły panie po 50 roku życia. Dla Polski ten wskaźnik wynosi 34,7 proc.

Instytut Globalizacji szacuje polski rynek In Vitro na 20 mld złotych. W naszym kraju ok. 2 mln par ma problem z naturalnym poczęciem, a koszt zabiegu In Vitro wynosi ok. 10 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bardzo brutalna prawda o In Vitro - co 20 zarodek ma szanse przeżycia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kalulator
tak wiec patrzac na ludnosc to 9 osob bedzie finasowala to 1 osobie,
- tak wiec kazdy zaplaci za to 1000 zloty,

prawda jest taka ze te pieniadze w cale nie poprawia wskaznika urodzen, tylko nabija kase dla firm prywatnych, jezeli PO zrobi to to bedzie wiadomo od jakiego loby dostal pieniadze
8 8
odpowiedź
User
kalulator
stanowcze NIE
8 8
odpowiedź