SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartek Godusławski i Jacek Uryniuk z Nagrodami Dziennikarskimi ZBP im. Mariana Krzaka

Tegorocznymi laureatami Nagród Dziennikarskich im. Mariana Krzaka przyznawanych przez Związek Banków Polskich zostali Bartek Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej” i Jacek Uryniuk z Cashless.pl, natomiast wyróżnienie przyznano Grzegorzowi Siemionczykowi z „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Od lewej: Krzysztof Pietraszkiewicz (prezes Związku Banków Polskich), Bartek Godusławski, Jacek Uryniuk i Grzegorz Siemionczyk Article

Jak podał Związek Banków Polskich, Bartek Godusławski został nagrodzony „za konsekwencję we wnikliwym prezentowaniu tematyki bankowo-finansowej w sposób obiektywny, rzetelny i wiarygodny”, a Jacek Uryniuk „za stworzenie i konsekwentne rozwijanie nowego serwisu na rynku portali finansowych oraz za rzetelne prezentowanie na jego łamach tematyki związanej z bankowością elektroniczną i obrotem bezgotówkowym”.

Natomiast Grzegorza Siemionczyka wyróżniono „za rzetelną i zrozumiałą prezentację tematyki ekonomicznej i bankowej w ujęciu międzynarodowym”.

Nagrody Dziennikarskie ZBP im. Mariana Krzaka są przyznawane od 24 lat dziennikarzom, zespołom lub całym redakcjom, za podejmowanie tematyki finansów i bankowości oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej w sposób rzetelny, przyjemny i zrozumiały.

Jej patron Marian Krzak pracował m.in. jako dziennikarz, minister finansów (w latach 1980-1982), bankowiec (w latach 1978–1980 był prezesem Banku Handlowego, a w latach 1988-1991 prezesem PKOBP). Był współzałożycielem i pierwszym prezesem Związku Banków Polskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartek Godusławski i Jacek Uryniuk z Nagrodami Dziennikarskimi ZBP im. Mariana Krzaka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl