SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartek Godusławski ponownie wicenaczelnym Business Insider Polska

Bartek Godusławski z początkiem grudnia powróci do redakcji Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska) na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Godusławski w maju po kilku miesiącach pracy w Business Insiderze wrócił do „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes).

Bartek Godusławski (fot. materiały prasowe)Article

„Powrót Bartka Godusławskiego do redakcji traktuję jako koniec kilkumiesięcznej przerwy w naszej wcześniejszej współpracy. Każdy, kto obserwuje świat polskich mediów doskonale rozumie, jak doświadczenie, wiedza i precyzyjne pióro Bartka są cenne w tworzeniu profesjonalnego i opiniotwórczego tytułu”– komentuje Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska.

Przed dołączeniem do BI Polska Bartek Godusławski przez trzy lata pracował w redakcji „Dziennika Gazety Prawnej” jako dziennikarz ekonomiczny oraz śledczy zajmujący się sprawami gospodarczymi. Był koordynatorem projektu „Śledztwa DGP”, a później wiceszefem działu Kraj Świat i Gospodarka oraz szefem działu Gospodarka i Klimat. Wcześniej przez 7 lat pracował w PAP Biznes, a następnie przez 2,5 roku w „Pulsie Biznesu”, gdzie zajmował się makroekonomią i finansami.

Jesienią 2020 roku Godusławski przeszedł do Business Insider Polska, ale już w maju br. wrócił do „DGP”. W przekazanym nam wtedy oświadczeniu zaznaczał: „Miałem to szczęście pracować zarówno w mediach stricte papierowych jak i stricte elektronicznych. Jestem przekonany, że przyszłość to mądra synergia papierowego wydania z elektronicznym serwisem. »DGP« realizuje taki właśnie scenariusz, a wiarygodność i jakość treści gospodarczych, społecznych i politycznych serwowanych w tym tytule to dziennikarstwo najwyższej próby. Cieszę się, że wracam do tego zespołu”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Cieszę się, że wracam do Business Insider Polska. W ostatnich miesiącach poważnie myślałem o odejściu z dziennikarstwa. Po rozmowie z Mikołajem Kunicą uznałem, że to jeszcze nie jest ten czas, ale też wiem, że jeśli mam zostać w zawodzie, to dzisiaj jedynym miejscem, gdzie będę mógł się realizować, jest redakcja Business Insider Polska i szerzej cała grupa Ringier Axel Springer Polska. To świetni dziennikarze i wydawcy, z którymi łączy mnie to samo spojrzenie na misję i rolę nowoczesnych mediów” - komentuje Godusławski.

Bartek Godusławski był wyróżniany licznymi nagrodami dziennikarskimi. Czterokrotnie nominowany do Grand Press Economy w 2014, 2015, 2016 i 2018 roku, został jej laureatem w 2016 roku. W 2018 roku zdobył „Nagrodę Dziennikarską Związku Banku Polskich im. Mariana Krzaka”, a w konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski, został „Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 roku”. W 2020 roku został finalistą „Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska” oraz był nominowany do „Nagrody im. Dariusza Fikusa”.

Jak wynika z badania Mediapanel, Business Insider Polska w sierpniu br. odwiedziło 8,2 mln internautów, co dało 28,34 proc. zasięgu. Serwis jest liderem segmentu biznesowo-prawnego.

Dołącz do dyskusji: Bartek Godusławski ponownie wicenaczelnym Business Insider Polska

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koeman
Przezabawne. Co kilka miesięcy zmiana redakcji i bez mrugnięcia okiem opowiastki o tym, że to doskonała zmiana i tylko w kolejnym miejscu możliwe będzie robienie wysokiej jakości dziennikarstwa. Przez kilka miesięcy BI stał się znowu dobry a DGP jednak nie jest przyszłością dziennikarstwa..?
odpowiedź
User
Lol
Miki ty żartownisiu :) nie załatasz dziury tym niezdarnym ruchem. A dziur będzie przybywać…

Umiesz robić dużo szumu. Szkoda, że na tym koniec. I tak już 20 lat…
odpowiedź
User
Rio
Facet jest blisko bycia człowiekiem-memem w postaci piłeczki pingpongowej ...
odpowiedź