SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na apel byłego dziennikarza TVP Info odpowiedziały dwie osoby. Ile zarabia jego kanał?

Po apelu byłego dziennikarza TVP Info Bartłomieja Graczaka liczba patronów jego kanału youtube'owego wzrosła o dwóch, do 17. Łącznie przez dwa miesiące zebrał od nich 1,4 tys. zł.

Bartłomiej Graczak, fot. screen z youtube'aBartłomiej Graczak, fot. screen z youtube'a

Na początku marca Bartłomiej Graczak, do listopada ub.r. związany z TVP Info, założył youtube'owy PRZEkanał, na którym publikuje kilka cyklów (podsumowania najważniejszych informacji i dłuższe materiały, w tym rozmowy). Zamieszczono na nim do tej pory ok. 120 filmów, które łącznie odtworzono 2,45 mln razy. PRZEkanał ma 32 tys. subskrybentów.

Co dalej z kanałem na YouTubie? - Po niecałych dwóch miesiącach funkcjonowania PRZEkanału jestem bardzo zadowolony z tego, co udało się osiągnąć – ocenia Graczak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Pozytywne opinie widzów oraz nasze wyniki mobilizują do pracy. Mamy 32 tys. subskrybentów i ponad 2,5 mln wyświetleń, a te liczby rosną w stałym, zadowalającym tempie, więc z optymizmem patrzę w przyszłość. Sądzę, że z końcem roku jest szansa dowieźć wymarzone wyniki - nie chcę zapeszać, więc nie będę zdradzać, ale chodzi o okrągłe liczby, więc czytelnicy mogą sobie dopowiedzieć - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Karnowscy proszą o regularne darowizny. „Wspólnie brońmy Polski i prawdy”

7 kwietnia Graczak pisał w mediach społecznościowych, że „cenzorska polityka YouTuba [pisownia oryginalna - red.]” ogranicza przychody z wyświetleń filmów, a większość materiałów ma wyłączone reklamy. Zwrócił się wówczas z prośbą o wpłaty na kanał przez Patronite. Na apel zareagowało dwójka patronów - obecnie jego kanał wspiera tam 17 patronów kwotą 580 zł miesięcznie. Jak dotąd zebrał w ten sposób 1,4 tys. zł (stan na 23 kwietnia) – to niewiele więcej niż 7 kwietnia, gdy) 15 patronów przekazywało mu 520 zł miesięcznie.

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy wybrali tę formę wsparcia, zaufania i sympatii, tak w formie abonamentu jak i wpłat jednorazowych, to bardzo cenne wsparcie funkcjonowania kanału – zaznacza Graczak. - Razem z przychodami z YT pozwalają nam działać i się rozwijać. Aktualnie uruchomiliśmy zbiórkę na kamerę. Zachęcamy do wspierania PRZEkanału – mówi.

Wcześniej Bartłomiej Graczak w TVP Info i TV Republika

Przez ostatnie osiem lat Bartłomiej Graczak był związany z Telewizją Polską. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem prowadził program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info. Był tam jednym z gospodarzy m.in. programów publicystycznych „Minęła 8”, „Minęła 9” i „Minęła 20”, „Info Raportu” oraz pasm informacyjnych.

Odszedł w drugiej połowie października jako pierwszy znany pracownik z poprzedniego zespołu stacji. - Nie chciałem ani być zwalnianym na mocy bezprawnego dekretu Sienkiewicza, ani bronić instytucji, która - mam tego pełną świadomość - nie spełniła oczekiwań ogółu społeczeństwa co do standardów obiektywizmu i rzetelności - tłumaczył na początku stycznia.

Przyznał, że szybko po przyjściu do Telewizji Polskiej zorientował się, że „nie o wartości chodzi, lecz o polityczne wpływy, partyjną walkę o rząd dusz”. - Nie zawsze pracowałem w zgodzie z własnym sumieniem, ale wiedziałem, że jak odejdę nic się nie zmieni. Dlatego próbowałem wykonywać ten, wymarzony bądź co bądź, zawód mimo istotnych ograniczeń - zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Telewizja Republika ma własny e-sklep. Co w ofercie?

W ostatnich latach Bartłomiej Graczak współpracował też z radiową Trójką: był jednym z gospodarzy porannego cyklu wywiadów „Salon Polityczny Trójki oraz popołudniowego „Trójkowego Komentarza Dnia”. Z rozgłośnią pożegnał się w lipcu br., po tym jak przestał być wpisywany do grafiku prowadzących audycje.

Wcześniej przez 2,5 roku pracował w Telewizji Republika, był tam reporterem oraz prowadzącym program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dołącz do dyskusji: Na apel byłego dziennikarza TVP Info odpowiedziały dwie osoby. Ile zarabia jego kanał?

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rysio
jaki "dziennikarz" tacy patroni
odpowiedź
User
sky
gwiazda tvp
odpowiedź
User
Karol
Dwie? On i jego kobita?
odpowiedź