SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Kurek Najlepszym Sportowcem Polski 2018 Roku, Fortuna i Energa wyróżnionymi sponsorami

W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku zwyciężył siatkarz Bartosz Kurek, wyprzedzając Kamila Stocha i Michała Kubiaka. Wyróżniono też sponsorów: tytuł Mecenasa Polskiego Sportu przyznano firmie bukmacherskiej Fortuna, a Nadziei Polskiego Sportu - spółce Energa.

Bartosz Kurek z nagrodą dla Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku, fot. RASPBartosz Kurek z nagrodą dla Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku, fot. RASP

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski od minionej edycji jest realizowany wspólnie z Telewizją Polsat. W zakończonej właśnie edycji głosowano za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych codziennie w „Przeglądzie Sportowym” oraz wybranych wydaniach „Faktu”, SMS-owo oraz na stronach Przegladsportowy.pl i Polsatsport.pl.

Ostateczną kolejność ustalono w sobotę wieczorem w głosowaniu SMS-owym w czasie Gali Mistrzów Sportu, transmitowanej w Polsacie oraz na Onet.pl i Przegladsportowy.pl.

Najwięcej głosów otrzymał siatkarz Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik naszej reprezentacji, która we wrześniu ub.r. drugi raz z rzędu wygrało mistrzostwa świata. To pierwszy siatkarz, który wygrał plebiscyt „Przeglądu Sportowego” (do tej pory zorganizowano jego 84 edycje).

 

Na drugim miejscu znalazł się skoczek narciarski Kamil Stoch, a na trzecim - siatkarz Michał Kubiak. W czołowej dziesiątce jest czworo lekkoatletów.

Podczas Gali Mistrzów Sportu wręczono też nagrody specjalne, przyznane przez kapitułę złożoną z przedstawicieli „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Drużyną Roku została reprezentacja Polski siatkarzy, a Trenerem Roku - ex aequo Stefan Horngacher (szkoleniowiec kadry skoczków narciarskich) i Vital Heynen (trener reprezentacji siatkarzy). Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym został Igor Sikorski, tytuł Serce dla Sportu otrzymało Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska, a za Wyczyn Roku uznano akcję ratunkową himalaistów na Nanga Parbat.

Z kolei Mecenasem Polskiego Sportu została firma Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, a tytuł Nadziei Polskiego Sportu przyznano spółce Energa.

Laureaci 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku:
1.    BARTOSZ KUREK (siatkówka)
2.    Kamil Stoch (skoki narciarskie)        
3.    Michał Kubiak (siatkówka)
4.    Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
5.    Adam Kszczot (lekkoatletyka)
6.    Bartosz Zmarzlik (żużel)
7.    Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)        
8.    Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)        
9.    Robert Lewandowski (piłka nożna)
10.    Michał Haratyk (lekkoatletyka)    

Pozostałe miejsca:
11.    Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
12.    Dorota Banaszczyk (karate)
13.    Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
14.    Paulina Guba (lekkoatletyka)
15.    Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
16.    Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Karol Zalewski (lekkoatletyka)
17.    Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz (lekkoatletyka)
18.    Jan Błachowicz (MMA)
19.    Szymon Sajnok (kolarstwo torowe)
20.    Tomasz Bartnik (strzelectwo)

Plebiscyt na Najlepszego Sportowa Polski pierwszy raz został zorganizowany w 1926 roku z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, współtwórcy legendarnej grupy poetyckiej „Skamander” i ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie - rok wcześniej szwedzki dziennik Svenska Dagbladets zaczął przyznawać analogiczne nagrody.

Dołącz do dyskusji: Bartosz Kurek Najlepszym Sportowcem Polski 2018 Roku, Fortuna i Energa wyróżnionymi sponsorami

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m.
Końcówka gali i potraktowanie mistrza olimpijskiego jak jakiejś natarczywej muchy, było poniżej wszystkiego. Polsat powinien honorowo zrezygnować z tego plebiscytu. Ciągniecie za uszy Kurka i siatkarzy od 19.00 też było bardzo obiektywne i w ich stylu. Plebiscyt sięga dna.
odpowiedź
User
She
Żenada..... Stoch jest mistrzem.... I koniec...

odpowiedź
User
Pdk
Zasłużona wygrana. Stoch już 2 razy wygrał ten plebiscyt. Dajmy się nacieszyć też innym sukcesorom.
odpowiedź