SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Marczuk wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, będzie odpowiadał m.in. za serwis internetowy o PPK

Bartosz Marczuk, poprzednio wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, został powołany na stanowisko wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Do 2015 roku Marczuk przez wiele lat pracował jako dziennikarz.

Bartosz MarczukArticle

Funkcję wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk będzie pełnił od najbliższego poniedziałku.

- Jest to wzmocnienie naszej spółki w przededniu realizacji jednego z największych programów społecznych ostatnich lat czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jego wdrożenie to ogromne wyzwanie organizacyjne – przed PFR ustawodawca postawił zadanie zbudowania ewidencji wpłat dla ponad 11,5 miliona pracowników, systemu rozliczeń i dopłat oraz budowę portalu informacyjnego PPK. Nowy wiceprezes zarządu będzie nadzorował pion odpowiedzialny za te elementy programu - opisuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zgodnie z przyjętą niedawno przez parlament ustawą o PPK Polski Fundusz Rozwoju będzie organizował wdrożenie tego programu, prowadzenie ewidencji uczestników PPK, rejestru instytucji finansowych dopuszczonych do oferowania PPK oraz stworzy dla pracodawców i pracowników dedykowany portal internetowy. Program Pracowniczych Planów Kapitałowych ma zacząć być wdrażany w połowie przyszłego roku.

PFR zapowiada, że w serwisie internetowym o PPK pracodawcy znajdą informacje o sposobie tworzenia, standardzie dokumentacji oraz instytucjach finansowych dopuszczonych do oferowania PPK. Witryna będzie też pokazywać wyniki finansowe instytucji obsługujących PPK, dane o tym, ilu klientów obsługują, jakie zyski uzyskują dla swoich klientów oraz jakie opłaty pobierają.

Bartosz Marczuk przez prawie trzy lata w ministerstwie i wiele lat w mediach

W zeszłym tygodniu zrezygnował ze stanowiska wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, które zajmował od grudnia 2015 roku. Odpowiadał w resorcie m.in. za uruchomienie i obsługę programu 500+.

Wcześniej Marczuk przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Od marca do grudnia 2015 roku był zastępcą redaktora naczelnego „Wprost”, a w latach 2011-2015 pracował w „Rzeczpospolitej” (m.in. jako zastępca redaktora naczelnego). Był też kierownikiem działu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

W czasie rządów PiS w latach 2005-2007 był społecznym doradcą ministra pracy i polityki społecznej, pracował przy przygotowywaniu Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007. Współpracował z Instytutem Sobieskiego i Związkiem Dużych Rodzin 3+.

Bartosz Marczuk ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, studia doktoranckie z ekonomii pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych oraz podyplomowe studium bezpieczeństwa narodowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartosz Marczuk wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, będzie odpowiadał m.in. za serwis internetowy o PPK

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BRAK SŁÓW
Karuzela, karuzela. Narodowa.
odpowiedź
User
ech, ty uczciwy człowieku
Narzekał, że w ministerstwie biedował. Teraz sobie odbije, szkoda, że nadal za pieniądze wyciągane z naszych kieszeni.
odpowiedź
User
mkopl
Narzekał, że w ministerstwie biedował. Teraz sobie odbije, szkoda, że nadal za pieniądze wyciągane z naszych kieszeni.
Po to tworzy się te wszystkie państwowe fundacje,żeby znajomi królika mogli słodko pierdzieć w stołki.
odpowiedź