SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartosz Marczuk zrezygnował z funkcji wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej

Bartosz Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, którą zajmował od grudnia 2015 roku. Wcześniej przez wiele lat pracował jako dziennikarz.

Bartosz Marczuk Article

O rezygnacji Marczuka poinformowała w środę rano Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, dziękując mu za współpracę. - Ubolewamy, że Bartek odchodzi z resortu - stwierdziła.

Bartosz Marczuk w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej odpowiadał m.in. za wprowadzenie i obsługę programu 500+.

- Dziękuję mojej wspaniałej szefowej Elżbiecie Rafalskiej za współpracę. Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Beacie Szydło za zaufanie i możliwość pracy dla Ojczyzny. To zaszczyt i honor. Dziękuję współpracownikom z ministerstwa. Mam nadzieję, że będę jeszcze pracować dla Wspólnoty - napisał Bartosz Marczuk na Twitterze.

Wyliczył też projekty, którymi zajmował się w resorcie. - Dobrze wykorzystany czas - ocenił.

Wcześniej Marczuk pracował jako dziennikarz. Od marca do grudnia 2015 roku był zastępcą redaktora naczelnego „Wprost”, a w latach 2011-2015 pracował w „Rzeczpospolitej” (m.in. jako zastępca redaktora naczelnego). Był też kierownikiem działu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

W czasie rządów PiS w latach 2005-2007 był społecznym doradcą ministra pracy i polityki społecznej, pracował przy przygotowywaniu Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007. Współpracował z Instytutem Sobieskiego i Związkiem Dużych Rodzin 3+.

Bartosz Marczuk ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, studia doktoranckie z ekonomii pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych oraz podyplomowe studium bezpieczeństwa narodowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartosz Marczuk zrezygnował z funkcji wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Indygo
Szkoda, to rozsądny i pracowity gość
12 15
odpowiedź
User
Gość X
To teraz może Jacek Sobala lub Rafał Porzeziński.
10 11
odpowiedź
User
zed
Do której spółki skarbu państwa się wybiera? Bo do dziennikarstwa przecież powrotu nie ma.
15 10
odpowiedź
User
pytam dla kolegi
Skoro tak podkreśla, że praca "dla Ojczyzny" to był "zaszczyt i honor", to dlaczego rezygnuje? No chyba nie dla pieniędzy?!
15 9
odpowiedź
User
Miluś
Do której spółki skarbu państwa się wybiera? Bo do dziennikarstwa przecież powrotu nie ma.


Może zrobią go prezesem Tefałpe
12 8
odpowiedź