SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Szmidt szefem nowej redakcji magazynów lifestyle’owych w Bauerze, Monika Stukonis jego zastępczynią

Monika Stukonis od czerwca nie będzie już kierowała redakcją „Pani” (Wydawnictwo Bauer), a za to obejmie stanowisko wiceszefowej nowej, zintegrowanej redakcji lifestyle’owej. Redaktorem naczelnym „Pani”, „Show” i „Twojego Stylu” będzie Jacek Szmidt, pełniąc jednocześnie funkcję szefa lifestyle’u. - W tym segmencie zmierzamy do pracy w modelu zintegrowanej redakcji, mającej na celu lepszą efektywność pracy i synergię zespołu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor PR Bauera.

Monika StukonisArticle

Jesienią 2020 roku Wydawnictwo Bauer zdecydowało o połączeniu dwóch redakcji: magazynów „Pani” i „Twój Styl”. Zmiany w strukturze spółka tłumaczyła m.in. chęcią „zagwarantowania jak najlepszego funkcjonowania całego segmentu i optymalizacją pracy w redakcjach, w nowych okolicznościach biznesowych wywołanych pandemią”.

Teraz Bauer idzie krok dalej: łączy trzy redakcje – „Panią”, „Twój Styl” i „Show” w jedną. Ma to na celu wypracowanie w segmencie lifestyle modelu, mającego na celu lepszą efektywność pracy i synergię zespołu - zapewnia wydawca. Zintegrowaną redakcją lifestyle kierować będzie Jacek Szmidt, pełniąc jednocześnie funkcję redaktora naczelnego wszystkich trzech tytułów.

Sześć osób zwolnionych

Monika Stukonis z dniem 1 czerwca zajmie nowe stanowisko: zastępcy redaktora naczelnego w redakcji magazynów lifestyle’owych. - W związku z wdrożeniem wyżej wymienionych zmian organizacyjnych rozstaliśmy się z sześcioma osobami z segmentu lifestyle, z których trzy nabyły już możliwość otrzymywania świadczeń emerytalnych - informuje portal Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Bauer Media.

- Wszyscy pracownicy, którym wręczono wypowiedzenia, otrzymują nie tylko należne im świadczenia z powodu likwidacji stanowiska, ale także pakiet pomocowo-wspierający, opracowany przy współpracy z firmą Bigram, która wesprze ich w poszukiwaniu nowej pracy, przygotowaniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych i skutecznej autoprezentacji na rozmowy rekrutacyjne - zapewnia Brzozowski. - Zaprojektowane na zlecenie i koszt wydawnictwa programy wsparcia będą odpowiadały na indywidualne potrzeby każdej osoby - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ponadto od kilku tygodni Małgorzata Guss, dotychczasowa redaktor naczelna „Show”, zajmuje stanowisko szefowej centralnej redakcji poradnikowej. - To nowe stanowisko w nowej strukturze wydawnictwa, która wprowadzana jest od tego roku – informuje Maciej Brzozowski. Od lipca br. do tej nowej struktury włączone mają zostać magazyny z segmentu hobby.

Monika Stukonis szefuje „Pani” od września 2017 roku. Wcześniej przez dziewięć lat pracowała w polskiej edycji „Elle”. Była tam kolejno: zastępca redaktor naczelnej i redaktor naczelną magazynu, koordynowała też wprowadzenie na polski rynek „Elle Man”. Zanim dołączyła do „Elle” przez 11 lat pracowała jako reporterka dla „Twojego Stylu” oraz przez dwa lata przygotowywała wywiady do „Vivy”. Z branżą magazynów luksusowych jest związana od 28 lat.

Kilka dni temu napisaliśmy, iż Wydawnictwo Bauer rozstało się w ostatnim czasie z kilkunastoma osobami, m.in. z redakcji czasopism segmentu yellow. Zwolnienia związane są z zapowiadanymi na jesień br. zmianami w strukturze wydawcy.

Dołącz do dyskusji: Jacek Szmidt szefem nowej redakcji magazynów lifestyle’owych w Bauerze, Monika Stukonis jego zastępczynią

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
(e)Artur
"zmierzamy do pracy w modelu zintegrowanej redakcji, mającej na celu lepszą efektywność pracy i synergię zespołu" - o jak ładnie PR-owo nazwane TNIEMY KOSZTY ;-)
odpowiedź
User
Ech
Tak umierają gazety
odpowiedź
User
Dorota
Zawsze przy zwolnieniach wzrusza mnie troska wydawcy i tzw. pakiet. Napiszemy ci dobrą cefałkę, potem opowiemy jak przygotować się do rozmowy z przyszłym pracodawcą, może jeszcze dorzucimy jakiś poradniczek. Serio? To jest pomoc? Przestaliby się z tym wygłupiać, bo to żenada.
odpowiedź