SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer kupił magazyn „Olivia” od Marquarda

Wydawnictwo Bauer kupiło miesięcznik poradnikowy „Olivia” od Marquard Media Polska. Kwoty transakcji spółki nie ujawniają.

Do Bauera przejdzie cała redakcja „Olivii”. To już druga w ostatnich dniach, po ogłoszonym w piątek zakupie „Naj Magazyn” od G+J, inwestycja Bauera w segment poradników kobiecych (więcej na ten temat).

- Tytuły „Naj” i „Olivia” to bardzo silne marki z dużym potencjałem rozwoju, a segment poradników jest atrakcyjny pod względem przychodów reklamowych i kolportażowych. W najbliższych tygodniach zostanie opracowana strategia pozycjonowania obu tytułów na rynku poradników, przede wszystkim w ramach portfolio Bauera - mówi Witold Woźniak, prezes Wydawnictwa Bauer.

Zarówno „Naj Magazyn” jak i „Olivia” mają przejść proces rewitalizacji wsparty działaniami promocyjnymi. - Zależy nam na stworzeniu platformy silnych i komplementarnych magazynów poradniczych w ramach Wydawnictwa Bauer, która obejmowałaby jak najszerszy krąg czytelniczek, a jednocześnie stanowiła unikalną ofertę dla reklamodawców. Sukcesy sprzedażowe i ekonomiczne „Świata Kobiety”, „Kobiety i Życie” oraz „Tiny” utwierdzają nas w słuszności obranej strategii rozwoju - dodaje Woźniak.

„Olivia” była jedynym tytułem poradnikowym w portfolio Marquarda. Wydawca kupił ją razem z „Panią Domu” od Ringier Axel Springer Polska w 2007 roku. W 2009 roku odsprzedał „Panią Domu” Edipresse Polska. Teraz postanowił wycofać się także z wydawania „Olivii”.

- Nasza prognoza rozwoju sytuacji na szeroko rozumianym rynku czasopism ogólno-poradniczych, obejmującym tak dwutygodniki jak i miesięczniki skłoniła nas do podjęcia decyzji o wycofaniu się z niego i skoncentrowaniu się na segmentach, w których osiągamy znacznie wyższe rentowności: magazynach luksusowych, adresowanych tak do kobiet („Joy”, „Cosmpolitan”, „Hot, „Shape”) jak i do mężczyzn („Playboy”, „CKM”) - tłumaczy Tomasz Zięba, prezes Marquard Media Polska. Spółka chce w tym roku wydać jeszcze jeden magazyn luksusowy na licencji i skoncentrować się także na rozwoju w internecie.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Olivii” w listopadzie ub.r. wyniosła 128 542 egz. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Bauer kupił magazyn „Olivia” od Marquarda

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan
Zajebiście. Niech pokażą jak się robi prasę!
odpowiedź
User
ekspert
robi się ciekawie - G+J i Marquard powoli się zwijają ...
odpowiedź
User
anka
Oliwia wraca do WBC.
odpowiedź