SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bauer na 580 mln zł

Obroty Bauera w 2002 roku wyniosły 580 mln złotych

580 mln zł obrotów miało w zeszłym roku wydawnictwo Bauer - poinformował jego prezes Witold Woźniak. Nie chciał ujawnić, jakie zyski udało się osiągnąć. Powiedział jedynie, że rentowność prowadzonej działalności nieznacznie spadła, ale firma wciąż pozostaje wyraźnie nad kreską.

W zeszłym roku obroty Bauera wzrosły o blisko 140 mln złotych. Ma to przede wszystkim związek z zakupem "Twojego Stylu" i "Filipinki" od Wydawnictwa Prasowego "Twój Styl".

W 2003 r. Woźniak zapowiedział nieznaczny wzrost przychodów. Jego źródłem mają być m.in. nowe inwestycje i kontynuacja zaczętych w 2002 r. Firma zamierza od wiosny wydawać swoje nowe pismo o urodzie "Twój Styl Look" jako miesięcznik, a "Twój Styl Trendy" jako kwartalnik. Do tej pory pierwsze pismo wyszło dwukrotnie w odstępie trzech miesięcy, a drugie było półrocznikiem. Woźniak zapowiedział nowe inwestycje w segmencie pism luksusowych, ale jednocześnie przyznał się, że niedawno był zmuszony przerwać prace nad kilkoma projektami z tej dziedziny, bo nie rokowały szans na sukces.

Bauer zamierza również inwestować w segmencie prasy popularnej i poradnikowej. - Myślę przede wszystkim o pismach kobiecych czy motoryzacyjnych - deklarował prezes.

Wydawca zapowiada również rozbudowę swojej drukarni w Ciechanowie. Obecnie może ona drukować 7 mln egzemplarzy pism tygodniowo, a po zakupie i instalacji nowych maszyn jej możliwości wzrosną do 10 mln.

Niemieckie wydawnictwo Bauer działa w Polsce od 1991 roku i jest liderem w segmencie prasy popularnej i tygodników telewizyjnych. Zatrudnia ok. 900 osób. Po USA i Anglii kraj nad Wisłą jest trzecim co do wielkości rynkiem zagranicznym koncernu, jeżeli chodzi o wysokość obrotów. Skonsolidowane przychody wydawnictw Bauera wyniosły w ubiegłym roku 1,7 mld euro.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer na 580 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl