SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer wygrał w sądzie z Edipresse. „Przeprosiny i 100 tys. zł”

Edipresse Polska przegrało proces o ochronę dóbr osobistych i zakazanie czynów nieuczciwej konkurencji, wytoczony przez Wydawnictwo Bauer. Spółka musi przeprosić konkurenta w mediach i wpłacić 100 tys. zł na cel społeczny. Nie zgadza się jednak z wyrokiem i zapowiada apelację.

Article

Sprawa będąca przedmiotem sporu sądowego zaczęła się na konferencji prasowej Edipresse, która miała miejsce 19 września 2011 roku. Podczas spotkania z dziennikarzami  przedstawiciele Edipresse poinformowali, że są przekonani, iż ówczesna redaktor naczelna magazynu Bauera “Show” Anna Janicka przekazała temu wydawnictwu rozwiązania z projektu opracowanego przez Edipresse pisma „Flesz” (weszło na rynek 9 października 2011 roku). Janicka pracowała nad tym projektem podczas rocznego zatrudnienia w Edipresse. Zdaniem przedstawicieli tego wydawnictwa, koncepcję „Flesza” Bauer miał wykorzystać przy wprowadzeniu działu “Show Style” w magazynie “Show”, co miało miejsce w połowie sierpnia 2011 roku (dowiedz się więcej).

Wydawnictwo Bauer tuż po konferencji zdecydowanie zaprzeczyło zarzutom konkurenta, a w listopadzie 2011 roku skierowało przeciw Edipresse Polska pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Spółka wniosła o zakazanie Edipresse naruszania swojego dobrego imienia, renomy i pozytywnego wizerunku „poprzez wygłaszanie w jakiejkolwiek formie, w tym zwłaszcza rozpowszechnianie w mediach tradycyjnych albo elektronicznych nieprawdziwych twierdzeń, komentarzy albo sugestii co do posłużenia się przez Wydawnictwo Bauer jakimikolwiek rozwiązaniami, koncepcjami, ideami Edipresse Polska S.A., związanymi z czasopismem "Flesz. Gwiazdy & Style", przy wprowadzaniu zmian do czasopisma "Show”. Bauer zażądał przeprosin oraz zasądzenia od Edipresse Polska kwoty 100 tysięcy złotych na cele charytatywne (dowiedz się więcej).

W czwartek Sąd Okręgowy ogłosił wyrok w tej sprawie, przyznając, że rację w sporze ma Wydawnictwo Bauer. Nakazał on Edipresse Polska opublikowanie przeprosin w kilkunastu tytułach prasowych i serwisach internetowych, m.in. w największych polskich dziennikach.

Sąd zakazał jednocześnie Edipresse rozpowszechniania w mediach nieprawdziwych komentarzy albo sugestii w wyżej opisanej sprawie. Zgodnie z wyrokiem, wydawnictwo musi też wpłacić 100 tys. złotych na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla dzieci.

Edipresse Polska poinformowało wczoraj, że nie zgadza się z wyrokiem sądu okręgowego. - W najgłębszym przekonaniu Edipresse nie doszło do naruszenia dóbr osobistych Wydawnictwa Bauer podczas  konferencji prasowej 19 września 2011 roku, na której Edipresse informował  o wejściu na rynek swojego nowego czasopisma - napisała spółka w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl. Ponieważ wyrok nie jest prawomocny, Edipresse zapowiedziało, że się od niego odwoła.

Dodajmy, że również Anna Janicka pozwała o ochronę dóbr osobistych Edipresse Polska, a Sąd Okręgowy w Warszawie w ramach postępowania zabezpieczającego, zakazał Edipresse rozpowszechniania jakichkolwiek twierdzeń godzących w jej dobre imię. Ten proces cały czas się toczy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer wygrał w sądzie z Edipresse. „Przeprosiny i 100 tys. zł”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
literówka
proces o ochronę dób osobistych ?
proces o ochronę dóbr osobistych
odpowiedź
User
zdziwiona
szczególnie renoma w przypadku Flesza jest ciekawostką. Uśmiałam się jak norka ;) A Party to pismo opinii pewnie ;)
odpowiedź
User
Do zdziwionej
Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe...
odpowiedź