SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Bauer zamknął kolejny miesięcznik komputerowy

Sierpniowy numer miesięcznika komputerowego "Next" był ostatnim, który trafił na rynek. Wydawnictwo Bauer zdecydowało się na zawieszenie wydawania tytułu z przyczyn ekonomicznych - spadała jego sprzedaż i malały wpływy reklamowe. Wcześniej podobny los spotkał poświęcony grom magazyn "Click!".

Bauer zamknął kolejny miesięcznik komputerowy

"Next. Magazyn Komputerowy" był pismem przeznaczonym dla profesjonalistów IT, zaawansowanych użytkowników komputerów i dla osób interesujących się technikami komputerowymi. Zadebiutował na rynku w październiku 2007 roku. Z danych ZKDP wynika, że pierwsze trzy wydania miesięcznika sprzedały się w ilości 101 803 egz. Jednak w ubiegłym roku sprzedaż ogółem magazynu spadła do 56 503 egz., a w okresie od stycznia do maja br. wynosiła już tylko 37 229 egz.

- Tytuł miał swój kilkuletni plan biznesowy, który zakładał jego rozwój w dłuższej perspektywie. Taki plan przewidywał między innymi odłożone w czasie uzyskanie rentowności. W ubiegłym roku i jeszcze na początku obecnego udawało się trzymać blisko tego planu. W ostatnich miesiącach otoczenie biznesowe zmieniło się na tyle, że magazyn "Next" stracił zdolność do jego realizacji - wyjaśnia nam powody zawieszenia wydawania pisma Zbigniew Bański, dyrektor wydawniczy tytułów komputerowych w Bauerze.

Redakcja "Next", którą kierował Marek Konderski, liczyła 10 osób. - Wszyscy otrzymali wypowiedzenia - informuje Bański. Mimo likwidacji magazynu, wydawnictwo nie zamierza zamykać powiązanego z miesięcznikiem portalu internetowego www.nextmag.pl. - Za jego prowadzenie będzie odpowiadać redakcja Interii - tłumaczy nam dyrektor wydawniczy.

"Next" to nie pierwszy tytuł komputerowy, który Bauer zamknął w tym roku. W kwietniu br. również z przyczyn ekonomicznych spółka zdecydowała się na likwidację magazynu o grach komputerowych "Click!". Teraz w jej portfolio zostały już tylko dwa miesięczniki komputerowe: poświęcony grom "CD Action" i skupiający się na tematyce poradniczej "PC Format".

- Oba te magazyny są zdecydowanymi liderami w swoich segmentach i to zarówno pod względem sprzedaży egzemplarzowej jak i przychodów reklamowych. Będą więc oczywiście nadal wydawane - podkreśla Zbigniew Bański. Średnia sprzedaż ogółem "CD Action" w okresie od stycznia do maja br. wyniosła 88 938 egz. , zaś "PC Format" - 103 603 egz. (dane ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer zamknął kolejny miesięcznik komputerowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl