SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC, ITV, Sky i „The Economist” wśród pierwszych mediów korzystających z Instagram TV

Po wprowadzeniu przez Instagram nowej aplikacji IGTV przeznaczonej do publikowania treści wideo pojawiły się na niej pierwsze media. Są wśród nich BBC News, ITV i Sky News, które zamieszczają na platformie zarówno materiały o charakterze newsowym, jak i publicystycznym. Wydawcy są zadowoleni z liczby odtworzeń zamieszczanych treści i chwalą IGTV za swobodę w budowaniu zaangażowania odbiorców.

Article

Aplikacja IGTV została wprowadzona przez Instagram pod koniec czerwca br. Każdy użytkownik IGTV może zamieścić na platformie film wideo trwający maksymalnie 10 minut zamiast jednej minuty, która obowiązuje obecnie na Instagramie. Z kolei najbardziej popularne, obserwowane i odwiedzane konta otrzymają możliwość zamieszczania w serwisie treści o długości sięgającej nawet godziny.

Według doniesień serwisu PressGazette z tej możliwości korzysta coraz więcej mediów. Niedługo po uruchomieniu IGTV swoje własne materiały zaczęły tam zamieszczać m.in. stacje telewizyjne BBC News, ITV News i Sky News, a także tytuły prasowe, takie jak „Vice”, „The Economist”, „Vogue”, „Fact Magazine”, „NME”, „Esquire” czy „Exposed Magazine”.

Stacja BBC podaje, że na razie opublikowała na IGTV kilka materiałów wideo dotyczących m.in. problemu emigrantów czy mniejszości seksualnych w Wielkiej Brytanii, a także treści newsowe związane z polityką Donalda Trumpa. Jeden z filmów, opowiadający o zmaganiach pewnej kobiety z ciężką chorobą jajników zgromadził w ciągu jednego tygodnia ponad 60 tys. odtworzeń oraz z górą 60 komentarzy. BBC podkreśla że to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że materiały zamieszczane przez stację na Instagramie w sekcji Stories zdobywają średnio jedynie ok. tysiąca odsłon.

- IGTV to odpowiedź na nasze potrzeby, bowiem wciąż poszukujemy najlepszych sposobów docierania do widzów, szczególnie tych młodych, z dłuższymi i bardziej angażującymi treściami w porównaniu ze skrótowym przekazem który do tej pory oferował Instagram – podkreśla w rozmowie z PressGazette Ciara Riordan, wydawca w sekcji social media BBC News.

Podobną opinię wyrażają także inni wydawcy chwaląc IGTV za swobodę jaką otrzymują w aplikacji mogąc tworzyć treści bardziej angażujące odbiorców. Niektórzy zaznaczają, że IGTV to dobre uzupełnienie głównej platformy Instagrama, na której można sygnalizować widzom pewne treści odsyłając później odbiorców do pogłębionego materiału zamieszczonego na IGTV.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC, ITV, Sky i „The Economist” wśród pierwszych mediów korzystających z Instagram TV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl