SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC najważniejszym źródłem krajowych i lokalnych informacji dla połowy Brytyjczyków

Dla 50 proc. mieszkańców Wysp Brytyjskich stacja BBC jest podstawowym dostawcą codziennych informacji, a radio pozostaje lepszym źródłem newsów niż drukowane gazety - wynika z danych opublikowanych przez Ofcom.

fot. Shutterstock.com Article

Ofcom, brytyjski regulator rynku medialnego opublikował doroczny raport dotyczący kondycji tamtejszych mediów. Wśród badanych Brytyjczyków 48 proc. wskazało na stację BBC One jako ulubione źródło informacji na temat bieżących wydarzeń. Oznacza to spadek w porównaniu z rokiem 2014, gdy BBC One wymieniło 53 proc. respondentów. Wśród platform internetowych serwujących codzienne newsy na pierwszym miejscu znalazł się serwis BBC News z liczbą ponad 15 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Jeśli chodzi o lokalne informacje, to na tym polu BBC również wykazuje przewagę nad innymi mediami. Okazuje się, że 33 proc. Brytyjczyków darzy największym zaufaniem lokalne newsy przekazywane przez BBC, na kolejnym miejscu z odsetkiem 21 respondentów znalazły się lokalne gazety.

Użytkownicy w Wielkiej Brytanii wiedzę na temat najnowszych informacji czerpią przede wszystkim z telewizji (67 proc.), na drugim miejscu znalazł się internet (41 proc.), na trzecim zaś radio (32 proc.). Okazało się ono bardziej przekonujące dla Brytyjczyków od drukowanych gazet, które jako źródło newsów wskazało 31 proc. respondentów Ofcomu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC najważniejszym źródłem krajowych i lokalnych informacji dla połowy Brytyjczyków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl