SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Martyn Freeman dyrektorem operacyjnym BBC Studios

Martyn Freeman został mianowany na stanowisko dyrektora operacyjnego BBC Studios. Freeman jest obecnie prawnikiem firmy, w nowej roli nadzoruje także obszar technologiczny oraz kwestie związane z transformacją.

Martyn FreemanArticle

Komercyjne ramię brytyjskiego nadawcy BBC, BBC Studios, powołało Martyna Freemana na nowego dyrektora operacyjnego (COO).

Nowe obowiązki

Freeman, który był głównym radcą prawnym w BBC Studios od momentu utworzenia tej firmy w 2018 r., obecnie nadzoruje sprawy biznesowe i prawne firmy oraz globalne operacje. Wraz z nominacją na stanowisko COO, jego zakres kompetencji rozszerza się o nadzór nad technologią oraz cyfrową transformacją. Przed objęciem stanowiska w BBC Studios, Freeman był radcą prawnym w BBC Worldwide, od 2011 r.

Czytaj także: BBC kładzie nacisk na uczciwe, dokładne i bezstronne treści

Freeman będzie również odpowiedzialny za kierowanie globalnymi kwestiami biznesowymi, w tym negocjowanie dużych przejęć i partnerstw, zgodność regulacyjną w kilku międzynarodowych jurysdykcjach i strategię technologiczną BBC Studios.

- Jest to krytyczna rola dla przyszłości BBC Studios i jestem zachwycony, że Martyn zgodził się wziąć na siebie dodatkową odpowiedzialność - zaznaczył w komunikacie Tom Fussell, szef BBC Studios. - Nadzorował operacyjną reakcję BBC Studios na pandemię, wnosząc swój charakterystyczny spokój i skupienie w trudnych okolicznościach dla firmy i jej pracowników oraz zapewniając, że wszyscy mieli wsparcie, którego potrzebują, aby wykonywać swoją pracę.

Nominacja Freemana przychodzi w momencie, gdy BBC Studios szuka możliwości zwiększenia swoich przychodów. Komercyjne ramię firmy zobowiązało się do zwiększenia swoich zysków dla BBC o co najmniej 30 proc. w ciągu najbliższych pięciu lat.

- Jest to ważny okres dla firmy i jestem podekscytowany, że mogę objąć rozszerzoną rolę - podkreślił Freeman. - Realizujemy plany dotyczące nowych cyfrowych źródeł przychodów, mamy nowego dyrektora generalnego u steru i zobowiązaliśmy się do osiągnięcia ambitnych celów, aby zwiększyć nasze zyski dla grupy BBC w ciągu najbliższych pięciu lat. Cieszę się, że będę mógł odegrać istotną rolę w naszym dalszym sukcesie.

Czytaj także: Tom Fussell na czele BBC Studios

Dołącz do dyskusji: Martyn Freeman dyrektorem operacyjnym BBC Studios

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl