SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC World Service dostanie 289 mln funtów dotacji na międzynarodową ekspansję

BBC World Service, oddział BBC zajmujący się zagraniczną działalnością stacji otrzyma w ciągu pięciu lat rządowe dotacje w kwocie 289 milionów funtów. W planach jest większa aktywność nadawcy w Korei Północnej, krajach arabskich i Rosji.

fot. Shutterstock.com Article

Według zapowiedzi w ciągu kolejnych pięciu lat BBC World Service, zagraniczny oddział brytyjskiego nadawcy otrzyma dotację sięgającą w sumie kwoty 289 mln funtów. Pierwsza transza tych środków w wysokości 34 mln funtów zostanie przekazana w 2016 r., kolejne cztery (każda po 85 mln funtów) trafią do BBC do roku 2020.

Otrzymane pieniądze mają zostać zainwestowane przez BBC World Service na obszarach, na których nadawcy szczególnie zależy na obecności z rzetelnymi informacjami. Wśród najważniejszych zamierzeń jest rozwój oferty radiowej w Korei Północnej, Etiopii i Erytrei, polepszenie jakości programów telewizyjnych docierających do mieszkańców Afryki czy tworzenie regionalnych treści przeznaczonych dla odbiorców w krajach arabskich.

BBC podaje, że aktualnie dociera na całym świecie do 308 mln widzów i słuchaczy, liczba ta ma się zwiększyć do 500 mln w roku 2022.

- To finansowe wsparcie jest największą państwową dotacją, jaką uzyskał dotąd jakikolwiek nadawca na świecie na swoją działalność zagraniczną - podkreślił Tony Hall, szef BBC. - Pieniądze te z pewnością wspomogą obronę i rozwój demokratycznych wartości w wielu regionach naszego globu poprzez dostarczanie konkretnym społeczeństwom niezależnych i rzetelnych informacji zarówno na tematy lokalne, jak i globalne.

Zapowiedź rządowego wsparcia kasy BBC następuję krótko po tym, jak brytyjski narodowy nadawca zapowiedział szczegółowy plan wprowadzenia oszczędności, które są konieczne m.in. ze względu na mniejsze wpływy z abonamentu i państwowego budżetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC World Service dostanie 289 mln funtów dotacji na międzynarodową ekspansję

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eieo
"Korei Północnej", a nie "Północnej Korei". Poprawcie.
8 8
odpowiedź
User
Emil
BBC WORLD SERVICE, a nie BBC WORLD.
8 8
odpowiedź
User
privat
BBC nie mówi jak jest. Prowadzi profesjonalnie podaną manipulację.
9 9
odpowiedź
User
Emil
Co wy z tą manipulacją? Nie podoba się, to nie czytać i nie oglądać. Tylko krytykujecie, hejtujecie i jeździcie po innych. Bo tak najłatwiej.
9 8
odpowiedź