SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC Worldwide z przychodami na poziomie 1,2 mld funtów

Spółka BBC Worldwide zanotowała w okresie od 1 kwietnia 2010 roku do 31 marca br. przychody na poziomie 1157,7 mld funtów, czyli 7,8 proc. wyższe niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

BBC Worldwide z przychodami na poziomie 1,2 mld funtów

Zysk operacyjny BBC Worldwide wyniósł w tym okresie 160,2 mln funtów, co oznacza wzrost o 10,3 proc. Zysk przed opodatkowaniem, obejmujący również wynik ze sprzedaży udziałów w kanałach telewizyjnych koncernowi Discovery, wyniósł natomiast 201,2 mln funtów.

Jak podano w komunikacie, udział sprzedaży generowanej zagranicą wzrósł o 9,6 proc. do poziomu 55,5 proc. sprzedaży całkowitej, co ma związek z coraz większą uwagą, jaką spółka poświęca działalności na rynkach zagranicznych.

- To był najbardziej udany rok dla BBC Worldwide w promowaniu brytyjskiej kultury na całym świecie - mówi John Smith, dyrektor wykonawczy BBC Worldwide - Dzięki naszej ofercie najwyższej jakości programów i marek, które przyciągają odbiorców na całym świecie, mogliśmy trzeci rok z rzędu zanotować przychody przekraczające miliard funtów (...) Umożliwiło to BBC Worldwide zainwestowanie większych kwot z powrotem w BBC, wspomagając rozwój światowej klasy oryginalnych treści, co w obecnej trudniejszej sytuacji finansowej nie jest bez znaczenia - dodaje.

BBC Worldwide Ltd. to spółka handlowa, w 100 proc. zależna od British Broadcasting Corporation. Jest m.in. nadawcą obecnych w Polsce kanałów BBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge i CBeebies. Sprzedaje też programy BBC do telewizji na całym świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC Worldwide z przychodami na poziomie 1,2 mld funtów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl